Najít kamarády
zažít dobrodružství

Prožijte sto let skautingu den po dni

7. 2. 2012 Vše

To, že Facebook nemusí být jen místem pro zabíjení času, skauti dobře vědí. A často ho využívají jako velice šikovný komunikační nástroj – důkazem je například i projekt 100 let skautingu v českých zemích ve 100 dnech. Každý den nás čeká jeden rok skautské historie. “Lajkněte” stránku a prožívejte s námi dobrodružný příběh českého skautingu. Fotografie, zajímavosti,  vzpomínky, překvapení a nečekané souvislosti. Něco takového tady ještě nebylo.  Je libo ochutnávku?

Prožijte sto let skautingu den po dni

To, že Facebook nemusí být jen místem pro zabíjení času, skauti dobře vědí. A často ho využívají jako velice šikovný komunikační nástroj – důkazem je například i projekt 100 let skautingu v českých zemích ve 100 dnech. Každý den nás čeká jeden rok skautské historie. “Lajkněte” stránku a prožívejte s námi dobrodružný příběh českého skautingu. Fotografie, zajímavosti,  vzpomínky, překvapení a nečekané souvislosti. Něco takového tady ještě nebylo.  Je libo ochutnávku?

‎1924 – rok 14 – „Chtěl jsem se zeptati bratra tajemníka Nováka, který je teď na tyhle věci odborníkem, mám-li si pro pobyt u Jadranu – rozhodnu-li se tam jeti – koupit plavky nové, nebo stačí-li mi mé obehrané, které jsem mu nesl »k nahlédnutí«. Ona tam bude letos celá republika skautská…“ napsal s ironií sobě vlastní Jan Novák. V první polovině 20. let byl totiž pobyt u moře mezi českými skauty nesmírně populární. V roce 1924 se k němu vydal i 19. pražský oddíl (na snímku), který na sedm neděl postavil své stany u městečka Orebič, poblíž Dubrovníku. 25 skautů a 20 vlčat mimo jiné uspořádali pro místní akademii a fotbalový zápas. Zpáteční cesta jim trvala 12 dní po moři, vlakem, povozem, pěšky i lodí po Dunaji. Troufl by si to dnes někdo?

https://www.facebook.com/skaut100za100