Publikace Táborová ordinace je pomocníkem nejen pro zdravotníky

7. 7. 2022 Vše

Krátce před letními tábory jsme vydali novou knihu o tom, jak pečovat o zdraví dětí na táboře. Využijí ji nejen skauti, ale i pořadatelé dalších akcí pro děti.

Publikace Táborová ordinace je pomocníkem nejen pro zdravotníky

mockups-design.com

Kniha Táborová ordinace je primárně určena pro zdravotníky, vedoucí táborů a oddílů. Jistě ale najde široké využití i u řady dalších skupin. Najdete v ní velmi přehledně zpracované hlavní oblasti první pomoci a péče o zdraví, se kterými se nejčastěji můžete setkat na táboře. Jde například o témata: jak vyšetřit a sledovat nemocné dítě, jak ošetřit běžná akutní onemocnění a stavy nebo jak se starat o dítě s chronickým onemocněním na akci.  V Táborové ordinaci se seznámíte i se základními informacemi ohledně zdravotnické dokumentace, s právními aspekty péče o zdraví na táboře i s tím, jaký by měl být obsah táborové lékárny.

Za Táborovou ordinací stojí odborný tým lékařů a právníků, kteří mají desítky let praxe z reality zotavovacích akcí, v čele s pediatrem MUDr. Matoušem Záleským. Publikace je odborná a seriózní, přesto srozumitelná, přehledná a obohacená o svěží ilustrace dua Sasha Chagina a Anastasiia Chagina.

Publikaci Táborová ordinace si v ceně 280 korun můžete koupit ve skautském obchodě.