Najít kamarády
zažít dobrodružství

Sečská přehrada se promění v dějiště vodní bitvy! Celostátní setkání vodních skautek a skautů NAVIGAMUS se inspiruje postavou admirála Nelsona

3. 6. 2015 Vše

Osmý ročník celostátního setkání vodních skautů Navigamus 2015 proběhne již tento víkend na přehradě Seč.  Od 4. do 7. června se mohou účastníci těšit na vodní i suchozemské bitvy, benátskou noc, poznávání nových aktivit a především navazování nových přátelství.

Osmý ročník celostátního setkání vodních skautů Navigamus 2015 proběhne již tento víkend na přehradě Seč.  Od 4. do 7. června se mohou účastníci těšit na vodní i suchozemské bitvy, benátskou noc, poznávání nových aktivit a především navazování nových přátelství. Na toto velké setkání až tisíce vodních skautek a skautů přijedou účastníci i ze zahraničí a navštíví jej hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Letošní ročník Navigamu 2015 má již nyní přislíbeno na 900 účastníků. Přijedou také vodní skauti z Polska, Slovenska či Ukrajiny. Tématem Navigamu 2015 jsou významné bitvy jednoho z největších britských vojevůdců Horatio Nelsona. Skauti budou moci zprostředkovaně zažít největší bitvy tohoto významného britského admirála, který padl ve vítězné bitvě s Napoleonem Bonaparte u Trafalgaru. Po té byl naložen do sudu s brandy a převezen do rodné Anglie.

Program akce bude probíhat především v areálu kempu Sečské přehrady s využitím vodní plochy. Mimo bitev Horatio Nelsona se budou účastníci akce také plavit na plachetnicích, pojedou se podívat na zámky Slatiňany a Žleby, nebo si projdou údolí řeky Doubravky. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštíví akci v sobotu 6. června mezi 14 a 16 hodinou.    

Navigamus v překladu z latiny znamená „my plujeme“. Tento název vyjadřuje myšlenku vodních skautek a skautů v Česku a jejich společné úsilí a cíl.  Akce Navigamus probíhá již od roku 1994 každé tři roky a jejím námětem jsou vždy významné historické námořní události. Akce se zpravidla účastní kolem tisíce vodních skautů z Česka i zahraničí. Jde o setkání nejen napříč celou republikou i Evropou, ale také napříč všemi skautskými věkovými kategoriemi.

Navigamus je nejen setkáním, ale také ukázkou toho, co vše dnes obnáší vodní skauting v Junáku – českém skautu, stejně jako prezentací nejrůznějších volnočasových aktivit pro děti a mládež.

Více informací na www.navigamus.cz

Fotografie k dispozici na https://www.flickr.com/photos/skaut/sets/72157653883075456

 Junák – český skaut má více než 53 tisíc členů a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Vodních skautek a skautů jsou v něm přes 4 tisíce. Skauting je největší hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Více na www.skaut.cz.  

Upozornění: Skauti změnili název organizace! Namísto dosavadního „Junák – svaz skautů a skautek ČR“ se od 1. dubna 2015 jmenují „Junák – český skaut“ (plný název pro právní užití je v souladu s novým Občanským zákoníkem „Junák – český skaut, z. s.“).


Jitka Taussiková

tisková mluvčí Junáka

jitka.taussikova@junak.cz

GSM 604 867 970

 

PR a koordinátorka akce

Adriena Růžičková

ruzickovaadriena@gmail.com

GSM 725 687 916

 

 

Ke stažení

tz_navigamus2015