Najít kamarády
zažít dobrodružství

Sečská přehrada se proměnila v dějiště vodní bitvy! Celostátní setkání vodních skautek a skautů NAVIGAMUS se inspiroval postavou admirála Nelsona

3. 6. 2015 Vše

Osmý ročník celostátního setkání vodních skautů Navigamus 2015 proběhl na přehradě Seč.  Od 4. do 7. června se mohli účastníci těšit na vodní i suchozemské bitvy, benátskou noc, poznávání nových aktivit a především navazování nových přátelství.

Sečská přehrada se proměnila v dějiště vodní bitvy! Celostátní setkání vodních skautek a skautů NAVIGAMUS se inspiroval postavou admirála Nelsona

Osmý ročník celostátního setkání vodních skautů Navigamus 2015 proběhl na přehradě Seč.  Od 4. do 7. června se mohli účastníci těšit na vodní i suchozemské bitvy, benátskou noc, poznávání nových aktivit a především navazování nových přátelství. Na toto velké setkání až tisíce vodních skautek a skautů přijeli účastníci i ze zahraničí a navštívil jej hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Letošní ročník Navigamu 2015 měl kolem 900 účastníků. Přijeli také vodní skauti z Polska, Slovenska či Ukrajiny. Tématem Navigamu 2015 jsou významné bitvy jednoho z největších britských vojevůdců Horatio Nelsona. Skauti mohli zprostředkovaně zažít největší bitvy tohoto významného britského admirála, který padl ve vítězné bitvě s Napoleonem Bonaparte u Trafalgaru. Po té byl naložen do sudu s brandy a převezen do rodné Anglie.

Program akce probíhal především v areálu kempu Sečské přehrady s využitím vodní plochy. Mimo bitev Horatio Nelsona se účastníci akce také plavili na plachetnicích, navštívili zámky Slatiňany a Žleby, nebo si prošli údolí řeky Doubravky. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil akci v sobotu 6. června.    

FOTOGALERII Z AKCE naleznete na flickr.com.

Navigamus v překladu z latiny znamená „my plujeme“. Tento název vyjadřuje myšlenku vodních skautek a skautů v Česku a jejich společné úsilí a cíl.  Akce Navigamus probíhá již od roku 1994 každé tři roky a jejím námětem jsou vždy významné historické námořní události. Akce se zpravidla účastní kolem tisíce vodních skautů z Česka i zahraničí. Jde o setkání nejen napříč celou republikou i Evropou, ale také napříč všemi skautskými věkovými kategoriemi.

Navigamus je nejen setkáním, ale také ukázkou toho, co vše dnes obnáší vodní skauting v Junáku – českém skautu, stejně jako prezentací nejrůznějších volnočasových aktivit pro děti a mládež.

Více informací na www.navigamus.cz