Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti a skautky jedou na tábory. Letos jich pořádají přes tisíc!

1. 7. 2013 Vše

Postarat se sám o sebe, naučit se fungovat v kolektivu, vědět že mám zodpovědnost za sebe i kamarády, zvládnout pomoc v kuchyni – takové dovednosti oceňuje stále více rodičů. Děti se těší na týdny strávené s kamarády při hrách, sportu, uprostřed přírody, na zažité rituály nebo táborový oheň. Skautské táborové dobrodružství letos zažije přes 25 000 dětí a přes 7500 dospělých dobrovolníků.

Skauti a skautky jedou na tábory. Letos jich pořádají přes tisíc!

foto: Vojta Petr

Postarat se sám o sebe, naučit se fungovat v kolektivu, vědět že mám zodpovědnost za sebe i kamarády, zvládnout pomoc v kuchyni – takové dovednosti oceňuje stále více rodičů. Děti se těší na týdny strávené s kamarády při hrách, sportu, uprostřed přírody, na zažité rituály nebo táborový oheň. Skautské táborové dobrodružství letos zažije přes 25 000 dětí a přes 7500 dospělých dobrovolníků.

Zájem o skautské tábory neustále roste stejně jako zájem o skauting. V průběhu minulého roku počet členů stoupl o více než tisícovku, letos magickou tisícovku přeskočil také počet skautských táborů. Ty se konají v průběhu celých prázdnin po celé České republice a většinou trvají dva až tři týdnym které děti stráví nejčastěji v podstadových stanech nebo týpí.

O bezpečnost a program dětí se stará více než 7500 skautských dobrovolníků a dobrovolnic. Vedoucích, kteří svůj volný čas a často i dovolenou věnují právě přípravě a zabezpečení chodu letního tábora. Většinou s cílem předat dál, co si ze skautingu a táborů sami odnesli – nezapomenutelná dobrodružství, praktické dovednosti, které se neztratí, schopnost pracovat v kolektivu a najít v něm své místo nebo mnohá celoživotní přátelství.