Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti na HitHitu vybrali na celostátní setkání Obrok v rekordním čase. Za podpory osobností jako Jiří Bartoška a Helena Třeštíková však pokračují dále

27. 10. 2016 Vše

Před mladou generací českých skautů a skautek stojí významná událost – celorepublikové setkání pro 1 500 účastníků plné inspirace, zábavy a vzdělávání. Festival pro skauty a skautky ve věku 15 – 24 let nese název Obrok a koná se jednou za dva roky. Ten nadcházející se bude konat v červnu 2017 v Trutnově. Skauti se na něj rozhodli získat […]

Skauti na HitHitu vybrali na celostátní setkání Obrok v rekordním čase. Za podpory osobností jako Jiří Bartoška a Helena Třeštíková však pokračují dále

Před mladou generací českých skautů a skautek stojí významná událost – celorepublikové setkání pro 1 500 účastníků plné inspirace, zábavy a vzdělávání. Festival pro skauty a skautky ve věku 15 – 24 let nese název Obrok a koná se jednou za dva roky. Ten nadcházející se bude konat v červnu 2017 v Trutnově. Skauti se na něj rozhodli získat peníze i pomocí crowdfundingové kampaně na portálu HitHit.

Původním cílem kampaně bylo vybrat 100.000 korun, které by organizátorům pomohly zlepšit chod akce, vyšperkovat program a vytvořit tak nevšední zážitek pro všechny zúčastněné. Částku skauti stihli vybrat mimořádně rychle, a to během tří dnů – ve svém úsilí získat co nejvíce prostředků na organizaci akce však pokračují dále.  Ve videu na HitHitu se objevují osobnosti nejen ze skautského světa, ale také ti, kterým jsou myšlenky skautingu blízké – cestovatelé Dan Přibáň a Ladislav Zibura, herec Jiří Bartoška, novinář Erik Tabery, režisérky Helena Třeštíková a Olga Špátová, výtvarník Roman Týc, kavárník Ondřej Kobza a další. „Moje děti i vnoučata jsou skauti. A když vidím, jak moc skaut do života pomáhá, myslím si, že si skauti svou odměnu v podobě Obroku rozhodně zaslouží,“ říká ve videu režisér Arnošt Goldflam.

Kampaň Obrok 2017 na Hithitu potrvá až do začátku prosince. Motivací pro příspěvek nemusí být pouze sympatie ke skautingu, ale i jedna z odměn, které skauti nabízí – zveřejnění jména přispěvatele ve videu, dopis od organizačního týmu, VIP vstupenky na Obrok či skautský šátek. „Jsem nadšená z toho, jak nás lidé podporují a jakou rychlostí jsme cílovou částku vybrali. Budu moc ráda, pokud bude částka dále stoupat a podaří se nám vybrat třeba dvojnásobek. Potom budeme schopni udělat z Obroku 2017 skutečně nezapomenutelný zážitek, který si účastníci určitě zaslouží,“ komentuje ohromující podporu veřejnosti šéfka organizačního týmu Kamila Buráňová. Ve svém týmu má mladé dobrovolníky z celé republiky, kteří už od letošního jara plánují program, zvou hosty, starají se o zajištění zázemí a bezpečnosti, a dělají vše proto, aby v červnu 2017 proběhla velkolepá akce, která bude přínosem pro všechny zúčastněné.

Obrok se příští rok bude konat v Trutnově a skautům během pěti dní stihne nabídnout vzdělávací přednášky, inspirativní setkání s osobnostmi z různých oborů, workshopy, hry i koncerty. Mohou si zde odpočinout, najít motivaci do další činnosti, a především potkat přátele z celé republiky. Skauti a skautky se během Obroku vždy snaží pomoci v regionu, kde se akce koná. Přes tisíc párů pracovitých rukou zastane pořádný kus práce – během minulého ročníku v Liberci skauti například pomáhali rekonstruovat městské kino, vytvořili kulturní program pro seniory v nemocnicích a natírali skokanský můstek.

Fotografie z loňského ročníku Obroku naleznete zde: https://www.flickr.com/photos/skaut/albums/72157654398602701