Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti nejsou z plyše! Ukazuje vtipné video z prostředí skautského tábora

15. 11. 2016 Vše

Vtipný videospot ukazující skauting jako dobrodružství pro samostatné děti zaznamenal na sociálních sítích velký úspěch.

Vtipný videospot ukazující skauting jako dobrodružství pro samostatné děti zaznamenal na sociálních sítích velký úspěch. Na příběhu plyšového medvídka jeho tvůrci ilustrují zábavu, kterou kluci a holky mohou ve skautu zažít nejen během letního tábora. Skautský video-audio tým, dobrovolnická sestava, která pro organizaci Junák – český skaut vyrábí nejen reportáže ze skautských akcí, ho natočil pod vedením režiséra Radima Vaňouse na podporu náborového úsilí. Video už shlédlo přes 590 tisíc lidí.

Co má společného plyšový medvěd a skautský tábor? Všichni to určitě dobře znají: na první tábor rodiče přibalí plyšáka, aby se dítě necítilo tak samo. – K tomu ovšem mezi skauty a skautkami není důvod! Naopak samotný plyšák zažívá na vlastní chlupy všechna ta skvělá skautská dobrodružství, i když občas přijde k újmě. Ne však skautští kluci a holky – protože ti: Nejsou z plyše! Právě slogan Nebuď z plyše je hlavním mottem celé náborové kampaně nových dětí do oddílů.

Úspěšnost videa potvrzují i čísla: od uveřejnění bylo video sdíleno více než 5 500x a nasbíralo více než 590 tisíc zhlédnutí! S velkým ohlasem jej také na svém facebookovém profilu sdílela celosvětová skautská organizace (World Organization of the Scout Movement).

Za úspěch videa mohou především Radim Vaňous (scénář a režie), Vojta Petr (produkce), herci Filip Neugebauer (chlapec) a Barbora Kolářová (maminka), Milan Mareš (kamera), Vojta Čižmář (střih), Radek Kárník (mistr zvuku), Aleš Vitinger (operátor zvuku, konzultant), Lucie Horáková (grafika). Všichni, skauti i neskauti, pracovali na videu dobrovolnicky, bez nároku na odměnu.

Video se také umístilo na první příčce v Reklamní katovně Mediáře za 39. týden roku 2016

Na video se můžete podívat na Facebooku nebo YouTube: https://www.facebook.com/pg/skaut/videos/?ref=page_internal https://www.youtube.com/watch?v=Ncg01USNThY

Video je možné stáhnout zde: bit.ly/2fiWtvXb

Více na www.skaut.cz.

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 10 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na 55 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Jitka Taussiková

tisková mluvčí
GSM 604 867 970
jitka.taussikova@skaut.cz