Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti nejsou z plyše! Ukazuje vtipné video z prostředí skautského tábora

15. 11. 2016 Vše

Vtipný videospot ukazující skauting jako dobrodružství pro samostatné děti zaznamenal na sociálních sítích velký úspěch. Na příběhu plyšového medvídka jeho tvůrci ilustrují zábavu, kterou kluci a holky mohou ve skautu zažít nejen během letního tábora.

Skauti nejsou z plyše! Ukazuje vtipné video z prostředí skautského tábora

Vtipný videospot ukazující skauting jako dobrodružství pro samostatné děti zaznamenal na sociálních sítích velký úspěch. Na příběhu plyšového medvídka jeho tvůrci ilustrují zábavu, kterou kluci a holky mohou ve skautu zažít nejen během letního tábora. Skautský video-audio tým, dobrovolnická sestava, která pro organizaci Junák – český skaut vyrábí nejen reportáže ze skautských akcí, ho natočil pod vedením režiséra Radima Vaňouse na podporu náborového úsilí. Video už shlédlo přes 590 tisíc lidí.

Co má společného plyšový medvěd a skautský tábor? Všichni to určitě dobře znají: na první tábor rodiče přibalí plyšáka, aby se dítě necítilo tak samo. – K tomu ovšem mezi skauty a skautkami není důvod! Naopak samotný plyšák zažívá na vlastní chlupy všechna ta skvělá skautská dobrodružství, i když občas přijde k újmě. Ne však skautští kluci a holky – protože ti: Nejsou z plyše! Právě slogan Nebuď z plyše je hlavním mottem celé náborové kampaně nových dětí do oddílů.

Úspěšnost videa potvrzují i čísla: od uveřejnění bylo video sdíleno více než 5 500x a nasbíralo více než 590 tisíc zhlédnutí! S velkým ohlasem jej také na svém facebookovém profilu sdílela celosvětová skautská organizace (World Organization of the Scout Movement).

Za úspěch videa mohou především Radim Vaňous (scénář a režie), Vojta Petr (produkce), herci Filip Neugebauer (chlapec) a Barbora Kolářová (maminka), Milan Mareš (kamera), Vojta Čižmář (střih), Radek Kárník (mistr zvuku), Aleš Vitinger (operátor zvuku, konzultant), Lucie Horáková (grafika). Všichni, skauti i neskauti, pracovali na videu dobrovolnicky, bez nároku na odměnu.

Video se také umístilo na první příčce v Reklamní katovně Mediáře za 39. týden roku 2016

Na video se můžete podívat na Facebooku nebo YouTube: https://www.facebook.com/pg/skaut/videos/?ref=page_internal

https://www.youtube.com/watch?v=Ncg01USNThY