Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti postavili na Bojišti stovky stanů, ve čtvrtek se chystají pomáhat v Trutnově i KRNAPu

9. 6. 2017 Vše

V areálu Bojiště u Trutnova dnes začal devátý ročník celostátního skautského setkání Obrok 2017. Na něj přijelo víc než patnáct set skautů a skautek starších 15 let.

V areálu Bojiště u Trutnova dnes začal devátý ročník celostátního skautského setkání Obrok 2017. Na něj přijelo víc než patnáct set skautů a skautek starších 15 let. Až do neděle je čekají workshopy, přednášky osobností, velká strategická hra, sportovní aktivity, ale i filmová a hudební představení.

Heslem tzv. roverů a rangers, jak se starší skautská věková skupina nazývá, je „Sloužím”. I proto skauti a skautky vyrazí ve čtvrtek pomáhat do nejrůznějších organizací v Trutnově a okolí. „Program Služba je právě tím, že čím se Obrok liší od ostatních festivalů. Účastníci se nepřijíždí na Obrok pouze bavit, ale aktivně se snaží zapojit do života v daném městě,” vysvětluje koordinátor programového bloku Služba Martin Rác. Skauti budou pomáhat v 36 různých organizacích, například v lesích a parcích Trutnova, v nemocnici nebo třeba v lesní školce a domově pro seniory. Víc než dvě stě jich také vyrazí také do Krkonošského národního parku.

Kromě programového bloku Služba čeká ve čtvrtek účastníky Obroku i nespočet dobrodružných aktivit – zahrají si vodní hry u blízkých rybníků, absolvují přednášku od místních hasičů a policistů a vyzkouší si lanové překážky, které jim místní lanové centrum postaví přímo v areálu Bojiště.

Ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně a trutnovskou nemocnicí bude také poprvé na celostátní skautské akci zajištěna odběrová stanice pro registrace nových dárců kostní dřeně. Stovky povětšinou nedlouho dospělých skautek a skautů se tak budou moci během Obroku nechat zapsat mezi dárce. Vzorky krve poslouží k rozšíření Českého národního registru dárců kostní dřeně a cílem je pomoci lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby.

Od roku 2000 se uskutečnilo již osm ročníků skautského festivalu Obrok, a to pokaždé v jiné části České republiky, poslední ročník se uskutečnil v roce 2015 ve sportovním areálu Vesec v Liberci. Do Královehradeckého kraje míří Obrok už potřetí. O akci informuje i modře natřený slon u silnice na Dvůr Králové.

Více o Obroku 2017 na www.obrok17.cz a www.fb.com/skautskyobrok
Fotografie z Obroku 2017: www.bit.ly/Obrok2017 (Flickr)
Fotografie z Obroku 2015: www.bit.ly/Obrok2015 (Flickr)

KONTAKT:
Anna Bělková, manažerka komunikace Obroku 2017
tel: 737 520 598, e-mail: anna.belkova@skaut.cz