Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti přivezli Betlémské světlo

14. 12. 2011 Vše

V pátek 16. prosince v 15:00 skauti a skautky jako každý rok symbolicky předali Betlémské světlo do rukou pražského arcibiskupa, aby se pak mohlo rozletět do celé republiky. Stalo se tak v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ti kdo měli cestu kolem si užili chvilku odpočinku v příjemné atmosféře. 

Skauti přivezli Betlémské světlo

V pátek 16. prosince v 15:00 skauti a skautky jako každý rok symbolicky předali Betlémské světlo do rukou pražského arcibiskupa, aby se pak mohlo rozletět do celé republiky. Stalo se tak v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ti kdo měli cestu kolem si užili chvilku odpočinku v příjemné atmosféře. 

Na místě světlo převzali arcibiskup pražský Dominik Duka, druhý místopředseda Ekumenické rady církví Dušan Hejbal, generální ředitel Českého rozhlasu Petr Duhan, vedoucí ústřední pražské knihovny Marie Čadková a starosta Junáka Josef Výprachtický. Pro navození té pravé slavnostní atmosféry zazpíval skautský sbor Cantuta.

A poté už nic nestálo v cestě, aby se v sobotu 17.12. plamínek, který si každoročně najde cestu do tisíců domácností, vydal na pouť do všech koutů republiky. Podrobné informace o jeho cestě nebo o místech, kde si jej můžete vyzvednout, najdete na našem webu.