Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauti v České televizi

Reportéři a reportérky z řad skautů se podívají na Kavčí hory

13. 4. 2018 Vše

Díky partnerství s Českou televizí čeká na nositele odborky Redaktor/ka opravdu lákavá odměna: návštěva studií na Kavčích horách.

Skauti v České televizi

Posláním skautingu je všestranný rozvoj kluků a holek, skauti ale nezapomínají ani na nástroje, kterými se mohou rozvíjet ve specializovaných dovednostech. Pomáhají tomu tzv. odborky, skautské zkoušky, které jsou se skautingem spojené od jeho samého začátku. Nedávno prošel systém odborek v Junáku – českém skautu výraznou proměnou a skauti tak nyní mohou usilovat např. i o Ajťáka, Smartphonistku nebo Geocachera.

Jednou z odborek z humanitní oblasti (současné odborky mají několik kategorií a celkem je jich více než padesát) je i zkouška Reportér/ka. Co by měli správní reportéři umět? Například ovládat psaní článků i základní pořizování a úpravy fotek a videí, zajímat se o dění ve svém okolí, umět informovat o skautingu i neskautskou veřejnost a využívat tradiční i moderní informační nástroje. Všechny úkoly, které musí mladí reportéři splnit, jsou k nahlédnutí na https://odborky.skaut.cz/reporter/.

Běžně znamená splnění odborky to, že si její držitel či držitelka může našít na rukáv své krojové košile speciální nášivku se symbolem zkoušky. V případě Reportér/ky na držitele ale čeká něco navíc: vylosujeme dvacítku z těch, kdo zatím zkoušku splnili, a ty pozveme do Prahy na návštěvu Kavčích hor. Bude na ně čekat prohlídka labyrintu budov a studií České televize a určitě se potkají s někým, koho znají z obrazovky. Partnerství mezi skauty a Českou televizí na reportérské odborce se podařilo díky dohodě mezi Petrem Vaňkem, který v Junáku – českém skautu zastává pozici Zpravodaje pro komunikaci a projekty služby společnosti, a Alžbětou Plívovou, vedoucí komunikace v České televizi.

Už se nemůžeme dočkat reportáží z výletu na Kavčí hory! Určitě je najdete i tady, na skaut.cz, stejně jako na našich dalších kanálech – Facebooku, Twitteru a Instagramu.