Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skauting ve 167 vteřinách

23. 9. 2014 Vše

Nové skautské video je na světě. Točilo se v létě u Máchova jezera během Středoevropského jamboree, jehož ústředním tématem byla Budoucnost a před objektivem se vystřídali čeští i zahraniční skauti a skautky.

Skauting ve 167 vteřinách

Nové skautské video je na světě. Točilo se v létě u Máchova jezera během Středoevropského jamboree, jehož ústředním tématem byla Budoucnost a před objektivem se vystřídali čeští i zahraniční skauti a skautky.

Úvodním titulkem „Skauting je…“ otevíráme sérii scén a variací na témata dobrodružství, poznání, zábava, romantika, parta a příležitost. Celým videem cestuje skautský šátek jako symbol toho, že skauting spojuje zážitky, hodnoty a rozvíjí komplexně osobnost mladých lidí.

Skautský šátek putuje od skautů a skautek v lodích směrem do větví stromu, kde si další skupina kluků a holek sama svázala přístřeší a promyslela systém zásobování. Odtud je šátek vhozen přímo do dějiště bojové hry Atlantis, která se odehrává v daleké budoucnosti na letištní ploše v Ralsku. Přes 700 hráčů se snaží zachránit poslední suroviny na zemi. Poté se skautský šátek ocitne na trampolíně, uprostřed frisbee zápasu a také na koncertě pod širým nebem. V jednu chvíli je vynesen tzv. kvadrokoptérou (dron s kamerou) vysoko do mraků. A protože moderní technika skautům není cizí, dostaneme se se šátkem až k robotovi, který si sám najde cestu z bludiště. Nakonec se šátek objeví u ohně či při východu slunce nad vodou.

Samozřejmě, že většina skautských oddílů má méně robotů na kolečkách či létacích dronů a obrovských trampolín. Ale to nevylučuje, že ve skautu zažije každý bez rozdílu dobrodružství, přátelství (i ta mezinárodní), romantiku, zábavu i poznání. Jsou to zážitky si neseme životem s sebou…

Skauting. Tady začíná dobrodružství!

NECHTE SVÉ DÍTĚ VYRŮST VE SKAUTU!