Marek Baláš

náčelník ?

Narodil se v Brně, kde dosud bydlí. Vystudoval Fakultu strojního inženýrství na VUT v Brně a tam také působí jako odborný asistent. Je ženatý, má dvě děti, psa a kočku, hraje frisbee a miluje italskou kuchyni.

V roce 1990 vstoupil do 70. brněnského oddílu, kde zůstal až dosud a který také v letech 1997–2003 vedl. Od roku 2002 vede středisko Brána Brno sdružující dalších 5 brněnských oddílů. Podílí se na vzdělávání lidí působících ve vedení oddílů v Junáku.

O trošku lepší svět

„Skauting mi dal hodně. Přivedl mě na místa, kam bych se nikdy nepodíval, obklopil mě lidmi, které bych sám nikdy nenašel, naučil mě věcem, které jsou v tomto světě téměř zapomenuty. Dal mi poznat, že existuje nezištné kamarádství a že je spousta lidí, kteří nehledí jen na svoje bytí, ale především na to, aby svět kolem nich byl alespoň o trošku lepší.“