Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skautská výstava oživila vestibul pražského metra

1. 11. 2011 Vše

Pokud se pohybujete v Praze, prvních 14 dnů v listopadu jste si cestou na metro možná všimli něčeho, co tam obvykle nebývá. Pokud vás jako první napadlo, že se jedná o další z mnoha reklamních instalací, čekalo vás pravděpodobně příjemné překvapení.

Skautská výstava oživila vestibul pražského metra

Pokud se pohybujete v Praze, prvních 14 dnů v listopadu jste si cestou na metro možná všimli něčeho, co tam obvykle nebývá. Pokud vás jako první napadlo, že se jedná o další z mnoha reklamních instalací, čekalo vás pravděpodobně příjemné překvapení. Místo reklamní instalace tentokrát jet totiž tentokrát mohli v prostoru metra Muzeum potkat výstavu o skautingu a dobrovolnících v něm působících. A pokud jste se ve dnech 4. až 16. listopadu, kdy výstava probíhala, zrovna nepohybovali v Praze, budete si moci výstavu brzy prohlédnout i v dalších městech nebo on-line.

Výstavu skauti pořádali při příležitosti Týdne dobrovolnictví, pod titulem „Dobrovolníci jsou vidět“. Na návštěvníky i na náhodné kolemjdoucí čekalo patnáct velkoformátových fotografií, které přiblížili jak skauting samotný, tak význam, jaký pro skauting mají právě dobrovolníci. Víte například, že skautský vedoucí věnuje oddílu ročně několik set hodin svého volného času? Zajímá-li vás proč, máte několik možností, jak to zjistit. Můžete hádat, googlit a nebo třeba můžete zkusit umístit výstavu ve vašem městě a zodpovědět tak takoví otázky nejen sobě, ale i ostatním.