Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skautské dny pro plzeňské kluky a holky jsou v plném proudu

6. 9. 2011 Vše

Již několik let zahajují plzeňští skauti nový školní a skautský rok akcemi pro školáky i předškoláky pod názvem Skauti dětem. Také letos budou pro všechny kluky a holky, co se nebojí, na mnoha místech v celé Plzni připraveny trampolíny, malování na obličej, lezení po vysokých lanech nebo výpravy do Strašidelného lesa.

Skautské dny pro plzeňské kluky a holky jsou v plném proudu

Již několik let zahajují plzeňští skauti nový školní a skautský rok akcemi pro školáky i předškoláky pod názvem Skauti dětem. Také letos budou pro všechny kluky a holky, co se nebojí, na mnoha místech v celé Plzni připraveny trampolíny, malování na obličej, lezení po vysokých lanech nebo výpravy do Strašidelného lesa.

Akce odstartovaly v pátek 2. září na Doubravce, kde mohly děti zažít Pirátské odpoledne. Plzeňští skauti se představili také v rámci Doubravecké soboty na louce u Sv. Jiří. První odvážlivci mohli týž den vyrazit na Doubravce do Strašidelného lesa.  Akce ale pokračují dál již tento čtvrtek.

Spolu s vodními skauty mohou kluci a holky ve čtvrtek 8. září od 16:00 stopovat ledního medvěda. Začátek výpravy bude na konečné tramvaje na Slovanech a akce se bude konat za každého počasí. Na účastníky čekají zajímavé soutěže a ochutnávka vodního skautingu. Kdo by nestihl vyrazit za ledním medvědem tento čtvrtek, má šanci ještě v pondělí 12. září od 16:00 u zimního stadionu v Doudlevcích.

Program je připraven na každý den až do neděle, podrobné informace o programu celé akce Skauti dětem je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů http://orjpm.webnode.cz/. „Akce mají dětem a jejich rodičům ukázat, že skauting není nuda, ale aktivní způsob trávení volného času, který je smysluplný. Svědčí o tom i to, že český skauting funguje již 100 let.“ uvádí Kateřina Podaná, hlavní organizátorka celé akce.