Najít kamarády
zažít dobrodružství

Skautské tábory: 23 000 dětí letos vyrazilo se skauty!

14. 8. 2011 Vše

Letos se skautských táborů zúčastnilo přes 23.000 dětí. Přivezli si z nich schopnosti jako postarat se o sebe, umět se prosadit v kolektivu a pracovat v týmu si. Program byl postaven tak, aby děti na táborech nejen odpočívaly, hrály si a sportovaly, ale aby si z tábora odnesly neuvěřitelné zážitky, stejně jako spokojený pocit toho, že něco dokázaly a strávily část léta se svými kamarády. 

Skautské tábory: 23 000 dětí letos vyrazilo se skauty!

Letos se skautských táborů zúčastnilo přes 23.000 dětí. Přivezli si z nich schopnosti jako postarat se o sebe, umět se prosadit v kolektivu a pracovat v týmu si. Program byl postaven tak, aby děti na táborech nejen odpočívaly, hrály si a sportovaly, ale aby si z tábora odnesly neuvěřitelné zážitky, stejně jako spokojený pocit toho, že něco dokázaly a strávily část léta se svými kamarády.

 

Celkem se v létě uskutečnilo přes 1000 skautských táborů. Většina z nich byly stálé s podsadovými stany nebo indiánskými týpí. Vyjímkou nebyly ani expedice či výměnné pobyty do zahraničí, sjezdy řek, cykloexpedice nebo putovní tábory. Letos v létě se navíc 300 skautů vypravilo do Švédska na Jamboree – setkání skautek a skautů z celého světa.