Najít kamarády
zažít dobrodružství

Sledujte skautky na cestě do Koreje!

14. 2. 2018 Vše

Od 22. do 26. února pořádá jihokorejská skautská organizace Mezinárodní mládežnický tábor při Zimních olympijských hrách, na který si pozvala skautské zástupce z různých zemí světa – vždy jednoho vedoucího 18+ a mladšího účastníka.

Sledujte skautky na cestě do Koreje!

Od 22. do 26. února pořádá jihokorejská skautská organizace Mezinárodní mládežnický tábor při Zimních olympijských hrách, na který si pozvala skautské zástupce z různých zemí světa – vždy jednoho vedoucího 18+ a mladšího účastníka.

Po náročném výběrovém řízení za Junáka – českého skauta vyrazí jako vedoucí Nikola Šarlingrová – Flo ze střediska Zlatá Růže Jindřichův Hradec. Jako účastnice pojede Karolína Kaňová – Kája, ze střediska Doubravka Chotěboř.

Flo a Kája se navíc rozhodly spojit svoji účast i ze zástupci ze Slovenska (Jany a Sólo), společně tedy zanedlouho odletí do východní Asie. První den na olympiádě je čeká táborový zahajovací ceremoniál a prohlídka areálu tábora. Druhý den vyrazí sledovat olympijské hry, konkrétně akrobatické lyžování. Večer je čeká uvítací večeře a mírové fórum. Následující den vyrazí na naučnou prohlídku města Chun-Cheon a zúčastní se olympijského festivalu. Poslední den budou mít možnost zažít na vlastní kůži zimní sportovní aktivity a nakonec je bude čekat závěrečný ceremoniál a mezinárodní večer. Veškeré dění budou sdílet na sociálních sítích – skautském facebooku a instagramu @skautcz. Nezapomeňte je sledovat 😉

Holky už začaly šířit olympijského ducha i po Česku. Natočily videa, ve kterých představují skautské sportovní odborky a snaží se motivovat české skauty k jejich plnění. Flo také uspořádala pro oddíl malé vodní olympijské hry a zapojila do nich prvky z odborky plavec/plavkyně. Dále má v plánu uspořádat střediskové zimní olympijské hry pokud k tomu budou sněhové podmínky. Po návratu z akce budou probíhat také přednášky a promítání pro skauty i veřejnost. Kája chce o olympiádě informovat hlavně besedou pro veřejnost.