Najít kamarády
zažít dobrodružství

Stovky mladých skautů a skautek se sejdou k diskuzi o dnešní společnosti

29. 11. 2012 Vše

O tom, jací jsme, po čem toužíme či v čem je naše generace specifická a kam směřuje, budou moci diskutovat s odborníky dospívající skauti a skautky. Více než osm stovek se jich sjede do Prahy, aby si od 30. 11. do 2. 12. užili tradiční Mikulášský víkend, který jako každoročně přináší nejen závažné diskuze, ale také spoustu zábavy – literatury, tance, divadla a filmu. 

O tom, jací jsme, po čem toužíme či v čem je naše generace specifická a kam směřuje, budou moci diskutovat s odborníky dospívající skauti a skautky. Více než osm stovek se jich sjede do Prahy, aby si od 30. 11. do 2. 12. užili tradiční Mikulášský víkend, který jako každoročně přináší nejen závažné diskuze, ale také spoustu zábavy – literatury, tance, divadla a filmu. 

Ze všech koutů Česka dorazí do hlavního města více než osm set skautů a skautek starších patnácti let, aby si užili tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká hudební a divadelní vstup do víkendu. V sobotu je na programu tradiční Mikulášský seminář, tedy cyklus přednášek. Bude probíhat od 9 do 16 hodin na Právnické fakultě UK a jeho tématem je reflexe dnešní společnosti. Během pestrého programu se přednášející i účastníci zamyslí nad tím, jaká je dnešní doba a jací jsme my, dnešní společnost. Položí si například otázky, zda peníze hýbou světem, v čem naše životy změnil Google či sociální sítě, jak na nás působí všudypřítomná reklama, jak se chováme ke starším či co formuje a ovlivňuje naše vztahy. V programu najdete také přednášky na téma kvalitního vzdělávání a využití alternativních vzdělávacích metod.

Letošní Mikulášský seminář jsme nazvali „V zrcadle“ a jak název napovídá, nabídne účastníkům pohled na sebe sama. Chtěli jsme přinést témata aktuální, která se budou dotýkat každého účastníka – v čem se tato generace liší od předchozích, jaké trendy ji ovlivňují a co to přinese do budoucna,“ přibližuje cíle semináře šéfka celého víkendu Anežka Novotná.

Mezi přednášejícími najdeme jako každý rok významné osobnosti a odborníky. Letos promluví např. ředitel Agentury pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR Martin Šimáček, režisérka dokumentárních filmů Olga Špátová, Social Media Maniac společnosti Ogilvy Jenda Perla, psycholog Jeroným Klimeš či Dominik Forman, jenž stál u zrodu iniciativy Za svobodné vysoké školy a aktivně se podílel na organizování Týdne neklidu a Týdne protestů a mnoho dalších.

Účastníky čeká navíc například vyhlášení soutěže tvořivosti, sobotní taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat či Filmová neděle. Promítání v několika sálech bude tematicky navazovat na sobotní semináře.

 

Více informací a program najdete na webu http://www.skaut.cz/mikulas/

 

Michal Malík

GSM 721 023 382