Najít kamarády
zažít dobrodružství

Stovky skautů se vydaly na vzdělávací kurzy

31. 8. 2011 Vše

Tak jako je pro skauty červenec měsícem letních táborů, srpen je zase měsícem vzdělávání.  Skauti pořádají každoročně více než stovku vzdělávacích akcí pro vedoucí i starší skauty, kteří s vedením oddílů pomáhají, a velká část z nich se odehrává právě v měsíci srpnu.

Stovky skautů se vydaly na vzdělávací kurzy

Tak jako je pro skauty červenec měsícem letních táborů, srpen je zase měsícem vzdělávání.  Skauti pořádají každoročně více než stovku vzdělávacích akcí pro vedoucí i starší skauty, kteří s vedením oddílů pomáhají, a velká část z nich se odehrává právě v měsíci srpnu.

Více než tři stovky převážně mladých lidí získaly nejen své kompetence z pedagogiky, zdravovědy, metodiky, práva, bezpečnosti, ale i řadu podnětů a nápadů pro další oddílový rok. Získaly tak příslušnou kvalifikaci pro vedení nebo spoluvedení oddílu.

Mladí lidé mezi patnácti a dvaceti lety pro změnu vyrazili na roverské motivační, zážitkové a sebepoznávací kurzy, kde se učili týmové práci, překonávání překážek, ale v rámci fyzicky náročných aktivit třeba i vykročili ze své komfortní zóny a překonali sami sebe.