Najít kamarády
zažít dobrodružství

Thinking day – Den zamyšlení

24. 2. 2012 Vše

22. února slaví už více než 80 let 40 milionů skautů a skautek na celém světě Den zamyšlení – „Thinking day“. V posledních letech se tento den stal nejen oslavou velkého skautského svátku, ale také ohlédnutím za okolním světem. Letošním tématem je „chraňme naši planetu“.

Thinking day – Den zamyšlení

22. února slaví už více než 80 let 40 milionů skautů a skautek na celém světě Den zamyšlení – „Thinking day“. V posledních letech se tento den stal nejen oslavou velkého skautského svátku, ale také ohlédnutím za okolním světem. Letošním tématem je „chraňme naši planetu“.

Cílem je zvýšit povědomí o životním prostředí a o dopadu, jaký na něj má náš životní styl a naše volby. Letos se oslavy nesly ve znamení hesla „Chraňme naší planetu“. Jedná se o jeden z Rozvojových cílů OSN, a proto se Den zamyšlení stává nejen mezinárodním dnem skautů a skautek, ale i možností zabývat se celosvětovým problémem a přemýšlet o tom, jak bychom mohli tak trochu změnit svět. Držte nám palce, nebo lépe – přidejte se 🙂

 

foto: Jakub Pavelka