Najít kamarády
zažít dobrodružství

Tisícovka skautek a skautů bude probírat možnosti volby, čeká je vzdělávání i zábava na Mikulášském víkendu

29. 11. 2017 Vše

Možnost volby, to je téma, kterému je věnován 26. ročník Mikulášského víkendu. Uskuteční se o víkendu 1. – 3. prosince v Praze, kam ze všech koutů Česka dorazí přes tisíc skautů a skautek starších čtrnácti let. Na účastníky čeká spousta inspirace a zábavy – programy věnující se umění, přednášky a odborné semináře a v sobotu také velký taneční bál.

Tisícovka skautek a skautů bude probírat možnosti volby, čeká je vzdělávání i zábava na Mikulášském víkendu

Možnost volby, to je téma, kterému je věnován 26. ročník Mikulášského víkendu. Uskuteční se o víkendu 1. – 3. prosince v Praze, kam ze všech koutů Česka dorazí přes tisíc skautů a skautek starších čtrnácti let. Na účastníky čeká spousta inspirace a zábavy – programy věnující se umění, přednášky a odborné semináře a v sobotu také velký taneční bál.

Páteční večer skauti zahájí v kulturním a uměleckém duchu – v Holešovické Továrně se koná vyhlášení Polibku Múzy, skautské umělecké soutěže pro tvůrce od 14 do 26 let a jejich fotografická, hudební, literární, výtvarná nebo audiovizuální díla. Večerní festival na stejném místě slouží jako výstava soutěžních děl a zároveň jako neformální večer doplněný workshopy. Návštěvníci na něm mohou “vyzpovídat” tzv. živé knihy: letos např. cestovatele Matěje Prášila nebo politického aktivistu Jakuba Čecha.

Sobotní ráno otevírá Mikulášský seminář, celodenní sled přednášek, diskuzí a workshopů. Ten se odehrává v budově Právnické fakulty UK v Praze od 9:00 do 16:30. Celý seminář propojuje téma “volba”, které skauti a skautky díky přednášejícím nahlédnou z mnoha různých úhlů. Na Mikulášském semináři vystoupí např. soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková, sociolog Jiří Boudal, novináři Filip Horký a Robert Břešťan, biskup Václav Malý nebo spisovatel Jiří Padevět. Mezi mluvčími jsou také mnozí skauti a skautky.

Po celou sobotu budou mít účastníci možnost zaregistrovat se v rámci projektu Skauti na dřeň mezi dárce a dárkyně do Českého registru dárců krvetvorných buněk.

Sobotní večer bude věnován opět kulturním akcím. Filmová sobota ve Skautském institutu uvede dokument Miluj mě, jestli to dokážeš. A v prostorách Kongresového centra Praha se odehraje taneční večer pro tisíc tancechtivých skautů a skautek.

Celý Mikulášský víkend uzavře Nedělní snídaně ve Skautském institutu, příležitost k posezení se skautskými přáteli z celé republiky, ale také zamyšlení nad příběhem a původem potravin.

Více informací o Mikulášském víkendu naleznete zde: www.miquik.cz