Najít kamarády
zažít dobrodružství

Tři tisíce superhrdinů v pevnosti Josefov! Podívejte se na záznam a fotografie z Intercampu 2016

25. 5. 2016 Vše

13. – 16. května 2016 konalo již 49. mezinárodní skautské setkání Intercamp, jehož se zúčastnili skautky a skauti ze 13 zemí. 

Tři tisíce superhrdinů v pevnosti Josefov! Podívejte se na záznam a fotografie z Intercampu 2016

Foto: Rudi Eiermann

13. – 16. května 2016 konalo již 49. mezinárodní skautské setkání Intercamp, jehož se zúčastnili skautky a skauti ze 13 zemí. 

Účastníci přijížděli v průběhu pátku 13. května 2016 a ubytovávali se v tzv. subcampech na břehu Metuje. Na louce vyrůstalo stanové městečko a mezi běžnými značkami stanů se objevila také typická indiánská tee-pee či černé německé stany zvané Yurte.

V sobotu 14. května 2016 ráno proběhl zahajovací ceremoniál a kromě skautských účastníků jej shlédli i partneři akce a zástupci města Jaroměř.

Program byl koncipován jako Hero Academy pod patronátem 12 superhrdinů. Každý účastník si během dvou hlavních programových bloků upevňoval a testoval své vlastní hranice super-hrdinských schopností. Aktivit se skautky a skauti účastnili v mezinárodních týmech, aby byl maximálně podpořen rozvoj komunikačních schopností a týmové spolupráce. Mezi ty oblíbené patřila například aktivita „Crazy Ride“, na níž účastníci zkoušeli průjezd obtížnou trasou na invalidním vozíku, nebo úkol s názvem „Deactivated Bomb“ – vyhledávaní indícií, následné sestavení kódu a v limitovaném čase otevření schránky s výbušninou. Účastníci byli rozděleni do mezinárodních skupinek, ve kterých zůstávali i po dobu hlavních částí programu – výletu a aktivit na tábořišti.  Mimo tento program byla účastníkům nabídnuta řada dalších aktivit, kterých bylo možné se zúčastnit samostatně či s novými kamarády. Každý večer byl připraven koncert, v době volna mohli skauti a skautky navštěvovat drobné dílny, muzea, čajovnu, lukostřelce  či kovárnu.

Intercamp 2016 ukončila v pondělí 16. května 2016 Closing Ceremony, rozloučením s patrony Hero Academy, kteří skautům zanechali odkaz: Každý může být superhrdinou. Na závěr vedoucí Intercampu 2016 Lukáš Šlehofer předal vlajku následujícím pořadatelům 50. Intercampu v německém Warendorfu.

Hladký průběh Intercampu 2016 zajišťovalo více než 450 členů mezinárodního servisního týmu a celá řada významných partnerů akce a dodavatelů, bez nichž bychom jej nedokázali realizovat. Za to jim patří velký dík a úsměvy všech účastníků odvážejících si domů mnoho nezapomenutelných a jedinečných zážitků a především nových přátel napříč národnostmi.

 

Intercamp 2016 - Josefov