Najít kamarády
zažít dobrodružství

Trochu lepší svět: století skautingu. Výstava je zahájena!

23. 3. 2012 Vše

V úterý před 17. hodinou bylo ve foyer Muzea hlavního města Prahy hodně husto. Na slavnostní vernisáž totiž dorazily více než dvě stovky pozvaných hostů. Dorazila řada skautů i skautek všeho věku, stejně jako známé osobnosti, které skautingem prošly a dodnes se k němu hlásí. Ale také partneři, sponzoři a podporovatelé výstavy, nebo třeba zástupci spřátelených sdružení dětí a mládeže.

Trochu lepší svět: století skautingu. Výstava je zahájena!

V úterý před 17. hodinou bylo ve foyer Muzea hlavního města Prahy hodně husto. Na slavnostní vernisáž totiž dorazily více než dvě stovky pozvaných hostů. Dorazila řada skautů i skautek všeho věku, stejně jako známé osobnosti, které skautingem prošly a dodnes se k němu hlásí. Ale také partneři, sponzoři a podporovatelé výstavy, nebo třeba zástupci spřátelených sdružení dětí a mládeže.

V 17 hodin se opravdu začalo. Série krátkých proslovů a poděkování. Mluvila ředitelka muzea PhDr.  Zuzana Strnadová o tom jak se zrodil nápad takovou výstavu uskutečnit. Mluvil i starosta skautů Josef Výprachtický, který to vzal ze široka a zmínil se i o dalších projektech v rámci oslav sta let, mluvil o významu skautingu, ale také děkoval přípravnému týmu a dobrovolníkům, kteří se na výstavě podíleli, a na konci ještě sám sebe pokáral, že mluvil déle, než bylo v plánu… Zkrátka pěkná a slavnostní řeč za sedm bodů z deseti..

Asi nejpěknější řeč pronesl skaut a spisovatel Jiří Stránský, když řekl: „Pro mne je tohle ohromná radost… A víc k tomu asi nemám co říct. Děkuju vám.“

A poté byla výstava „Trochu lepší svět: století skautingu“ slavnostně zahájena a uvítala své první návštěvníky.

Od prvního jarního dne je otevřena široké veřejnosti. Srdečně Vás na ni zveme. Jsme si jisti, že každému trochu přiblíží, proč si myslíme, že je skauting tak prima.

Více informací o výstavě najdete na www.skaut.cz/vystava.