Najít kamarády
zažít dobrodružství

V Mostě budou zpívat, hrát a tvořit nejmladší skauti a skautky z celé republiky

2. 11. 2017 Vše

O víkendu 3. – 5. 11. 2017 se v Mostě koná „Umělecká šestka“ – celostátní akce zaměřená na podporu rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření. Hodnotit se budou rukodělné, výtvarné, hudební a divadelní aktivity nejmladších členů skautského hnutí, vlčat a světlušek, soutěž je určena mládeži ve věku od 7 do 11 let. 

V Mostě budou zpívat, hrát a tvořit nejmladší skauti a skautky z celé republiky

Foto: Skauti Teplice

O víkendu 3. – 5. 11. 2017 se v Mostě koná „Umělecká šestka“ – celostátní akce zaměřená na podporu rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření. Hodnotit se budou rukodělné, výtvarné, hudební a divadelní aktivity nejmladších členů skautského hnutí, vlčat a světlušek, soutěž je určena mládeži ve věku od 7 do 11 let. Do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 3. – 5. 11. 2017 v Mostě postoupil každý z týmů, který prošel kvalifikačním sítem, splnil úkoly, které byly zadány a plněny v oddílech a střediscích po celé zemi na jaře a v průběhu prázdnin a prvních podzimních týdnů. Do Mostu se tak podívá více jak 150 dětí spolu s další čtyřicítkou dospělých vedoucí a členů pořadatelského týmu celé akce.

Tématem aktuálního ročníku je sounáležitost a vztah k místu bydliště a ke svému okolí, mezi kvalifikační úkoly tedy patřilo například vymýšlení reklamy na vlastní město, písničky o domově nebo vytvoření koláže o místě, které mají nejraději. Akce se snaží podpořit motivaci k zapojení tvořivých a uměleckých aktivit do programů skautských oddílů po celé republice. 

Most zaplní na 150 dětí se svými vedoucími, skauti nezapomínají ani na veřejnost a pro místní obyvatele přichystali výtvarnou a fotografickou soutěž a rukodělné odpoledne (sobota 4.11. od 15:30). 

Díky za pořádání soutěže patří okresu Most Junáka – českého skauta a střediskům z Mostu, Litvínova a Loun.