Najít kamarády
zažít dobrodružství

V pátek převezme Betlémské světlo kardinál. V sobotu se „rozletí“ po celé republice.

18. 12. 2013 Vše

V pátek 20. prosince v 15.00 vzplanou v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha desítky svíček. Betlémské světlo, které přicestovalo v rukách skautů a skautek z Vídně, symbolicky převezme kardinál Dominik Duka a další významné osobnosti. V sobotu 21.12. se pak plamínek rozjede vlaky do všech koutů republiky.

V pátek převezme Betlémské světlo kardinál. V sobotu se „rozletí“ po celé republice.

foto: Jan Dočekal

V pátek 20. prosince v 15.00 vzplanou v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha desítky svíček. Betlémské světlo, které přicestovalo v rukách skautů a skautek z Vídně, symbolicky převezme kardinál Dominik Duka a další významné osobnosti. V sobotu 21.12. se pak plamínek rozjede vlaky do všech koutů republiky.

V pátek 14. 12. předali rakouští skauti skautským delegacím z celé Evropy plamen přivezený z Betléma. Od českých skautů a skautek jej 20. 12. v 15.00 ve svatovítské katedrále převezmou kardinál Dominik Duka, primátor Prahy Tomáš Hudeček, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a starosta Junáka Josef Výprachtický.

V sobotu 21. 12. budou – letos již po pětadvacáté – Betlémské světlo skauti a skautky rozvážet vlaky do všech koutů Česka. Dostane se tak nejen na stovky nádraží a do stovek kostelů, kde si jej lidé budou moci od skautů a skautek převzít. Kromě rozvozu vlakem se bude rozdávat i při řadě regionálních akcí.

Místa, na kterých si lidé mohou světlo vyzvednout, seznam vlaků a různých doprovodných akcí či bližší informace najdete zde.