Najít kamarády
zažít dobrodružství

V Praze se otevřou jezy!

27. 9. 2011 Vše

Možnost sednout do lodi a sjet si šlajsnu pár metrů od Karlova mostu, nastává jen jednou do roka, vždy 28.Září, kdy vodní skauti pořádají tradiční závod „Napříč prahou – přes tři jezy“Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.

V Praze se otevřou jezy!

Možnost sednout do lodi a sjet si šlajsnu pár metrů od Karlova mostu, nastává jen jednou do roka, vždy 28.Září, kdy vodní skauti pořádají tradiční závod „Napříč prahou – přes tři jezy“

Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.

Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu.

Kategorie volné splutí se mohou zúčastnit nejen skauti a všichni vodáci, ale i rodiny s dětmi, které si chtějí zkusit sjet netradiční vodácký úsek zajímavým způsobem – na svém jedinečném plavidle, k tomuto závodu vytvořeném, nebo na lodi, kterou lze půjčit na místě. 

http://3jezy.skauting.cz/