Najít kamarády
zažít dobrodružství

V sobotu 12. 12. převezmou čeští skauti a skautky ve Vídni Betlémské světlo a přivezou ho do Česka.

10. 12. 2015 Vše

Plamínek přivezený z Betléma předají ve Vídni rakouští skauti skautským delegacím z celé Evropy v sobotu 12. 12 v kostele na náměstí Enkplatz. Od českých skautů a skautek jej pak v pátek 18. 12. v 15.00 ve svatovítské katedrále převezmou zástupci církevních organizací, Hlavního města Prahy a Českého rozhlasu.

Plamínek přivezený z Betléma předají ve Vídni rakouští skauti skautským delegacím z celé Evropy v sobotu 12. 12 v kostele na náměstí Enkplatz. Od českých skautů a skautek jej pak v pátek 18. 12. v 15.00 ve svatovítské katedrále převezmou zástupci církevních organizací, Hlavního města Prahy a Českého rozhlasu.

„Každým rokem skauti a skautky roznášejí Betlémské světlo do všech krajů naší republiky. Jsem rád, že šíření tohoto symbolu klidu, přátelství a naděje se stalo již nedílnou součástí předvánočních tradic,“ popisuje smysl akce starosta Junáka – českého skauta Josef Výprachtický.

Betlémské světlo od skautů a skautek symbolicky převezmou významné osobnosti v pátek 18. prosince v 15.00 v pražské katedrále sv. Víta. V sobotu pak skauti plamínek rozvezou vlaky do všech koutů republiky.

Partnery skautů v pořádání Betlémského světla jsou Český rozhlas a České dráhy.

Spojení na koordinátory regionálních akcí Betlémského světla po celém Česku najdete na adrese www.betlemskesvetlo.cz.

 

Betlémské světlo na Facebooku: https://www.facebook.com/betlemskesvetlocz

Junák – český skaut na Facebooku: https://www.facebook.com/skaut

 

Junák – český skaut má více než 53 tisíc členů a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Skauting je největší hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Více na www.skaut.cz.

Jitka Taussiková

tisková mluvčí
GSM: +420 604 867 970
jitka.taussikova@junak.cz