Najít kamarády
zažít dobrodružství

Válka o Cintru. Akce a dobrodružství ve 3D

15. 10. 2013 Vše

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Patnáctý ročník dvoudenní hry pro dětské skautské oddíly se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy.

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“

Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Patnáctý ročník dvoudenní hry pro dětské skautské oddíly se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy.

Proti sobě se postaví několik znepřátelených armád ze Sapkowského „Ságy o Zaklínači“, ve hře tak nechybí ani bájné nestvůry, legendami opředené postavy či špetka magie. A protože se jedná o takzvanou „dřevárnu“, bojuje se dřevěnými meči obalenými molitanem.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru a její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamýšlí se i nad charakterovými vlastnostmi, jako je statečnost. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život.

Patnáctý ročník bitvy o Cintru se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy. Základna leží v kraji Vysočina, poblíž Humpolce.

 

Více informací najdete na stránkách www.cintra.cz. Září je navíc ideální čas pro vstup do skautského oddílu, ten nejbližší najdete na www.skaut.cz.

 

Ladislav Pelcl, hlavní organizátor

GSM 777 212 633

Ke stažení

tz_cintra_2013