Najít kamarády
zažít dobrodružství

Válka o Cintru. Akce a dobrodružství ve 3D.

9. 9. 2013 Vše

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Patnáctý ročník dvoudenní hry pro dětské oddíly se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy.

Válka o Cintru. Akce a dobrodružství ve 3D.

foto: Aleš Vitinger

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“

Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Patnáctý ročník dvoudenní hry pro dětské oddíly se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy.

Proti sobě se postaví několik znepřátelených armád ze Sapkowského „Ságy o Zaklínači“, ve hře tak nechybí ani bájné nestvůry, legendami opředené postavy či špetka magie. A protože se jedná o takzvanou „dřevárnu“, bojuje se dřevěnými meči obalenými molitanem.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru a její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamýšlí se i nad charakterovými vlastnostmi, jako je statečnost. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život.

Patnáctý ročník bitvy o Cintru se uskuteční 27.–29. září, v okolí skautské základny Orlovy. Základna leží v kraji Vysočina, poblíž Humpolce. 

Více informací najdete na stránkách www.cintra.cz.