Najít kamarády
zažít dobrodružství

Válka o Cintru – akce a fantasy dobrodružství ve 3D

27. 10. 2015 Vše

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Tahle hra nejen pro skautské oddíly se koná již od roku 1998. Ročník 2015 se pořádal v okolí skautské základny Orlovy poblíž Humpolce.

Válka o Cintru – akce a fantasy dobrodružství ve 3D

Císařství Nilfgaard

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“

Takové okamžiky nejsou ve Válce o Cintru ničím zvláštním. Tahle hra nejen pro skautské oddíly se koná již od roku 1998. Ročník 2015 se pořádal v okolí skautské základny Orlovy poblíž Humpolce.

Ve hře bojují znepřátelené armády ze Sapkowského knihy „Sága o Zaklínači“, nechybí bájné nestvůry, legendami opředené postavy či špetka magie. Proti sobě stojí císařství Nilfgaard pod vedením císaře Emhyra var Emreise a koalice severních království Temerie, Redanie a Kaedwen. Ve hře je dále celá řada postav či stran, spojených s příběhem Ságy o Zaklínači – kromě elfího komanda Scoia’tael tak jistě nebude chybět zaklínač Geralt či princezna Cirilla. A protože se jedná o takzvanou „dřevárnu“, bojuje se dřevěnými meči obalenými molitanem. 

Ročník 2015 byl zajímavý také stavbou velkého labyrintu, ve kterém hráči narazili na řadu překvapení, či skutečný katapult.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlíží hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru a její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamyslí se i nad charakterovými vlastnostmi jako je statečnost nebo čest. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život. Posledního ročníku velkého fantasy klání se zúčastnilo okolo čtyř stovek kluků a holek.

Více informací najdete na stránkách www.cintra.cz.

FOTOGALERII Z POSLEDNÍHO ROČNÍKU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT NA NAŠEM PROFILU NA FACEBOOKU.