Válka o Cintru – největší fantasy dobrodružství ve 3D – skončila letos remízou

27. 9. 2016 Vše

Válka o Cintru – největší fantasy dobrodružství ve 3D – skončila letos remízou

Osmnáctý ročník dvoudenní fantasy hry nejen pro skautské oddíly se uskutečnil 24. – 25. září v okolí skautské základny Orlovy poblíž Humpolce. Oblíbené akce se zúčastnilo přes 400 hráčů z celé republiky – Prahy, Olomouce, Brna, Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Chomutova, Jablonného nad Orlicí, Jaroměře, Klimkovic, Luže a Náchoda.

Podobně jako každé září se spolu utkaly armády císařství Nilfgaard pod vedením císaře Emhyra var Emreise a koalice severních království Temerie, Redanie a Kaedwen. Hráči se mohli setkat s celou řadou postav známých ze Ságy o Zaklínači (či také počítačové hry Zaklínač). Kromě zaklínače Geralta či princezny Cirilly byla hra letošní fantasy akce velmi bohatá i na nejrůznější nestvůry – například upíry, draka, polednici, hejkala, vlkodlaka či kostlivce. Holky a kluci se v kostýmech bojovníků opakovaně střetávali při plnění pestrých úkolů, jako byly střelba z katapultu, bloudění v labyrintu plném strašidel či výroba kouzelných lektvarů. A protože se jedná o takzvanou „dřevárnu“, bojovalo zejména se dřevěnými meči obalenými molitanem.  Díky velkému nasazení obou armád skončila hra při závěrečné bitvě remízou.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru a její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamýšlí se i nad charakterovými vlastnostmi jako je statečnost nebo čest. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život. Letos se velkého fantasy klání zúčastnilo okolo čtyř stovek kluků a holek.

Více informací najdete na stránkách www.cintra.cz.

Fotografie z letošního ročníku Války o Cintru naleznete ke stažení zde (zdroj: Junák – český skaut): https://www.flickr.com/photos/skaut/albums/72157674363366296