Najít kamarády
zažít dobrodružství

Velikonoční skautské kuřátko pro Pomozte dětem!

4. 4. 2012 Vše

Ve dvaačtyřiceti českých a moravských městech můžete za příspěvek do sbírkových kasiček dostat od skautů různé ručně vyrobené velikonoční dárky – žluté kuřátko na špejli pro zapíchnutí do květináče nebo usazené ve skořápce od vajíčka.

Velikonoční skautské kuřátko pro Pomozte dětem!

Ve dvaačtyřiceti českých a moravských městech můžete za příspěvek do sbírkových kasiček dostat od skautů různé ručně vyrobené velikonoční dárky – žluté kuřátko na špejli pro zapíchnutí do květináče nebo usazené ve skořápce od vajíčka.

Nejmenší skauti jich během zimy vyrobili na deset tisíc, aby pomohli svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým. Sbírka Velikonoční skautské kuřátko je každoročně nejvýznamnější akcí Pomozte dětem!, skauti se podílejí třetinou všech peněz vybraných v průběhu sbírkových a benefičních akcí. Sbírka končí 9. dubna.

Velikonoční skautská kuřátka budou ke koupi až do Velikonočního pondělí v ulicích a na náměstích čtyřiceti českých a moravských měst. Na sbírku se skauti v oddílech připravují již od začátku roku – vyrábějí velikonoční drobnosti, které pak budou rozdávat veřejnosti, učí se o potřebě pomoci svým vrstevníkům a seznamují se s projekty podpořenými v minulých letech.

Za uplynulých deset ročníků sbírky skauti vybrali 4 116 034 korun. Peníze putují na konto Pomozte dětem!, což je podle průzkumů agentury Stem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější charitativní sbírka v ČR. Vybrané peníze jsou každoročně rozdělovány na podporu projektů nestátních neziskových organizací prostřednictvím veřejného výběrového řízení Nadace rozvoje občanské společnosti.