Nechte své dítě vyrůst u vodních skautů!

Vezme život do svých rukou a převezme za něj zodpovědnost. Na vodě a u vody totiž prožije spoustu dobrodružství a zážitků, které mu budou doživotním přínosem.

• Co je to skauting?

Skauting nabízí možnost vyzkoušet si mezi přáteli a podobně naladěnými lidmi mnoho zajímavých aktivit, rozšířit si obzory, poznat a rozvíjet sebe i své okolí. Prostřednictvím her, pobytu v přírodě a dalších činností přiměřených věku skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí. Skauting je světově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi.

Zajímá vás více?

• Pro koho je skauting?

Pro všechny holky a kluky, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Skauting respektuje požadavky odlišného přístupu k různým věkovým kategoriím, které jsou rozděleny následovně:

Benjamínci (4-6 let)
    Vlčata a žabičky (7-10 let)
    Skauti a skautky (11-15 let)
    Roveři a rangers (nad 15 let)

Konkrétní podoba jednotlivých oddílů se liší, některé jsou jen pro holky, jiné jen pro kluky, další naopak společné.

Zábavnou formou se děti mezi skauty naučí:

• Překonávat samy sebe, nebát se výzev
    • Mít zodpovědnost za sebe i za druhé
    • Samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu
    • Postarat se o sebe v přírodě, základy vaření či bezpečnosti při sportech nebo práci
    • Spoustu praktických dovedností, které se hodí i v běžném životě

Děti pochopí, že má cenu:

• Najít kamarády, z nichž se mohou stát přátelé na celý život
    • Přijmout za své hodnoty jako jsou hrát fair-play, čestnost či respekt k ostatním
    • Zažít dobrodružství mezi dětmi různého věku, vzájemně si předávat znalosti a zkušenosti

Co získá skautský rodič?

• Najde pro své dítě bezpečný kolektiv, který ho přijme s jeho přednostmi i nedostatky
    • O dítě se postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláváni a mají praxi v práci s dětmi

• Kdo jsou vodní skauti?

Vodní skauti jsou stejní jako všichni ostatní skauti. Liší se jen tím, že část svého programu realizují u vody, na vodě a na lodích.

Co vodní skauti dělají?

Schůzky

Děti se každý týden scházejí s kamarády, hrají hry a učí se nové dovednosti.

Víkendové akce a tábory

Skupinky dětí a vedoucích vyrážejí do přírody a na vodu, kde si díky spoustě her a dobrodružství procvičí své schopnosti a získají samostatnost.

Zahraniční aktivity

Skauti mají přátele po celém světě, cestují, poznávají nové kultury, učí se jazykům v praxi.

Výzvy

Náročnější zkoušky, kterými děti překonávají samy sebe - pro mladší například přespání v lese, pro starší slanění do lodě.

Stezka

Knížečky s mnoha úkoly, jejichž plněním se děti učí novým věcem

Co u nás můžeš zažít?

• Zábavu na řece i na rybníku
    • Skvělou partu kamarádů, spoustu legrace a dobrodružství při hrách
    • Možnost zdolávat výzvy
    • Radost, když vítr fouká do plachet

• Jaké akce pořádají?

Napříč Prahou – přes tři jezy

Během každoročního vodáckého závodu s mnohaletou tradicí projíždějí posádky přímo středem hlavního města. Na trase překonávají tři pražské jezy, které se otevírají jen jednou ročně právě u příležitosti tohoto závodu.

Web závodu >

Skare

Vždy na jaře se vodní skauti z celé republiky setkávají na Skautské regatě – Skare při závodě v plachtění, kde soupeří v různých kategoriích od těch nejmenších až po zkušené jachtaře.

Web závodu >

Navigamus

Každé tři roky se vodní skauti potkávají na celostátním setkání Navigamus, jehož námětem je vždy významná historická námořní událost. Účastníci hrají velké i drobnější hry, závodí a získávají nové kamarády.

Junák – český skaut, z. s.
    Senovážné náměstí 24

Mob.: 776 720 220