Najít kamarády
zažít dobrodružství

Z Čech až nakonec světa. Všechny letošní skautské expedice byly úspěšné!

1. 11. 2015 Vše

Nestihli jste letos vyjet za dobrodružstvím do neznámých a exotických krajin? Nevadí. Určitě najdete čas příští rok. Čeští skauti se ovšem činili ve velkém. Máme za sebou celkem tři velké expedice…

Z Čech až nakonec světa. Všechny letošní skautské expedice byly úspěšné!

Broukem přes Kavkaz

Nestihli jste letos vyjet za dobrodružstvím do neznámých a exotických krajin? Nevadí. Určitě najdete čas příští rok. Čeští skauti se ovšem činili ve velkém. Máme za sebou celkem tři velké expedice…

O skautských vedoucích, kteří jeli do Japonska škodovkou jsme už psali, další expedice jela broukem přes Kavkaz a poslední se vydala na motorkách po stopách československých v Asii.

Zde najdete malý přehled a rozcestník na zajímavé články a videy:

Broukem přes Kavkaz
 

Článek na aktualne.cz si můžete přečíst zde.Stránky expedice.

Dva mladí skauti se rozhodli pro netradiční cestu. Netradičním způsobem. Broukem přes Kavkaz k Bajkalskému jezeru a zpět do Česka. Ve státech, kterými projeli, se setkávali s místními skauty a šířili dál dobré jméno skautingu.

Symbolicky vyrazili z místa, ke kterému mají velmi hluboký citový vztah. A to je Slezská Harta. Jejich cesta vedla přes tyto státy: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Gruzie, Rusko, Kazachstán, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko.

Japonsko škodovkou

 

Článek na aktualne.cz si můžete přečíst zde.Stránky expedice.

Měsíc a půl na cestě, 8 projetých zemí, 24 navštívených měst, 14 000 kilometrů, nespočet oprav a výměn součástek. To má za sebou dvojice českých skautů Aleš Cahlík a Jakub Pejchal.

14. června vyjeli třicet let starou Škodou 120L směr Japonsko.  Ráno 4. srpna dorazili do svého cíle – na 23. Světové skautské jamboree, které se koná v prefektuře Jamaguči na ostrově Honšú. Jejich cesta trvala 53 dní. Přivítala je nejen česká výprava, která se setkání účastní, ale také například náčelník světové skautské organizace João Armando Gonçalves.

Jedeme daleko

Stránky této expedice naleznete zde.Expediční stránky na Facebooku.

Jak se říká, i cesta může být cíl. Naším cílem bylo poznání. V průběhu našich cest jsme poznali cizí kraje a kultury. V nových místech jsme hledali stopy našich krajanů a zpět s sebou přinášíme zmínky o jejich odkazech a chceme se s vámi o ně podělit.

Rádi bychom připomenuli, znovu objevili a bude-li nám nakloněna štěstěna snad i nalezli nové skutečnosti o československých stopách v dalekých krajích. Chceme poznat minulost!

Expedice “Po stopách československých v Asii“ je českou expedicí mapující život občanů zemí českých, slovenských, československých legií a jednotlivých kolonií, jak živých, tak i dlouho zaniklých. Spolupracujeme se spolkem Rolling, se kterým po ukončení expedice budeme organizovat přednášky, vzdělávací akce a hry.

Trasa začala v Praze a přes Ukrajinu, Rusko a Kazachstán směřovala k Mongolsku. K překonání trasy jsme se rozhodli použít motocykly české a ukrajinské výroby. Plánovaná délka trasy byla 13 000 km v čase dvou měsíců. Veškeré zásoby, náhradní díly a nutné vybavení vezla expedice s sebou.