Najít kamarády
zažít dobrodružství

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy

21. 8. 2012 Vše

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s a zároveň je jedinečnou příležitostí k překonání pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti závodu. Přijďte to zažít také! Už 28.září. 

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy

(c) 2011 Václav Štěpán, poskytnuto pod licencí CC BY-NC-SA: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/cz/

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s a zároveň je jedinečnou příležitostí k překonání pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti závodu. Přijďte to zažít také! Už 28.září. 

Termín závodu: pátek 28. září 2012 (státní svátek)
Pořadatel: Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Dvojka Praha 
Startovné: Kategorie volné splutí: 30 Kč, závodní kategorie 50 Kč na účastníka (při přihlášení přes webový formulář)
Kontakt: www.3jezy.skauting.cz3jezy@e­mail.cz
Registrace: přes webový formulář od 1. 9. do 21. 9., přihlašování možné i na místě
Start: Císařská louka Cíl: ostrov Štvanice
Možnost půjčení lodí: objednáním na webu akce, od 300 Kč/loď

Trať

Trať závodu je dlouhá přibližně 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce a s cílem na ostrově Štvanice. Vede historickým centrem Prahy. Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice.

Kategorie

Akce vznikla jako závod vodních skautů, a proto je hlavní soutěžní kategorií závod pramic vodních skautů z celé republiky. Kategorie OPEN jsou však otevřeny i neskautským posádkám a dalším druhům plavidel.

Kategorie volné splutí se mohou zúčastnit nejen skauti a všichni vodáci, ale i rodiny s dětmi. Kdokoliv, kdo si tento netradiční vodácký úsek chce sjet bez závodění, přebytečného adrenalinu a užít si tak Prahu z nevšední perspektivy.

Registrace

Pokud si tedy chcete zazávodit či jen projet historickým centrem Prahy na pramici/kanoi/kajaku/raftu/čemkoli jiném splňujícím bezpečnostní pravidla propozic, rádi vás zde uvítáme. Registrace závodů a volného splutí bude probíhat od 1. 9. do 21. 9. na webu akce. Je rovněž možné zaregistrovat se přímo na místě a to od 9:30.

Nemáte vlastní plavidlo? To není žádný problém – na webu akce se dají plavidla zarezervovat a posléze na místě zapůjčit

Co byste ještě měli vědět

Neláká vás účastnit se závodu, ale rádi byste tu podívanou viděli? Divácky atraktivní je pozorovat závod z Karlova mostu, hlavní závod zde bude projíždět mezi 10:30 a 12:00.

Bezpečnost závodu je zajištěna záchranáři pod všemi jezy a asistencí poříčních útvarů policie. Součástí startovného pro závodníky je i malé občerstvení v cíli, na vítěze jednotlivých kategorií čekají drobné ceny.

Podrobné informace, pravidla závodu, rozpis jednotlivých kategorií a přihlašování naleznete na webu akce.

Nechte své dítě vyrůst ve skautu

Zajímá vás, kde  ve vašem okolí fungují skautské oddíly? Chcete, aby vaše dítě vyrůstalo ve skautu? Stačí se podívat do mapy skautských kluboven!

 

(c) 2011 Václav Štěpán, poskytnuto pod licencí CC BY-NC-SA: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/cz/