Najít kamarády
zažít dobrodružství

Závod tří vrchů

4. 11. 2011 Vše

Kdybyste tento víkend na Šumavě spatřili několik udýchaných dvojiček, patrně jste potkali účastníky Závodu tří vrchů. Podpořte je! Závod se dá charakterizovat jako „extrémní víceboj dvojic, jehož základem je topografická orientce okořeněná řadou dovednostních a zábavných disciplín. Lana, lodě, trocha logiky a mnoho dalšího na trati dlouhé 35 – 70 km.“

Závod tří vrchů

Kdybyste tento víkend na Šumavě spatřili několik udýchaných dvojiček, patrně jste potkali účastníky Závodu tří vrchů. Podpořte je! Závod se dá charakterizovat jako „extrémní víceboj dvojic, jehož základem je topografická orientce okořeněná řadou dovednostních a zábavných disciplín. Lana, lodě, trocha logiky a mnoho dalšího na trati dlouhé 35 – 70 km.“

Samotná délka trasy napovídá, že závod není pro každého. Trasa navíc není pevně určena, každá dvojice si sama rozhoduje, kudy půjde. Projít musí jen všechny kontrolní body, včetně tří vrchů. Jeden z nich je navíc zpravidla „lahůdkový“. V roce 2011 to byl vrch Jelenec, na kterém se někteří z účastníků proklínali za své nerozvážné prohlášení, že „Bílé Karpaty nejsou žádné hory.“  O rok dříve byl třešničkou nakonec Klínovec, v roce 2009 Ještěd. Letošní ročník proběhne právě tento víkend. Startuje se Volarech, kudy povede trasa, to vědí zatím jenom pořadatelé. Nikdo ale nemá důvod pochybovat o tom, že si opět připraví nějakou lahůdku.

„Cha! Trasa prý měla loni jen 39 kilometrů. Nevím jak to měřili, my jsme napočítali nějakých pětapadesát. A to jsme si nějak extra nezacházeli. Byl to ale neuvěřitelný zážitek. Když se podíváte na mapu, tak Bílé Karpaty nijak děsivě nevypadají, ale pořadatelé si vyhráli s výškovým profilem.  Závod je nejlepší šance, jak si vyzkoušet co ve vás je – dostanete ze sebe všechno. Vlastně i něco navíc. A i když na konci sotva lezete a proklínáte se, co to bylo za blbej nápad, tak se příští rok stejně přihlásíte zase…“  (Hlídka č. 60)

A kdo by se do něčeho takového dobrovolně pustil? Možná byste byli překvapeni. Kapacita 75 závodních dvojic byla naplněna a na řadu zájemců se dokonce ani nedostalo. 

www.z3v.cz
facebook.cz/z3v