Žďárští skauti představili veřejnosti tradiční řemesla

7. 5. 2012 Vše

V sobotu 5. května 2012 uspořádali vodní skauti ve Žďáru nad Sázavou zábavné odpoledne pro děti a jejich rodiče. V okolí zámeckého areálu čekala na návštěvníky tři kilometry dlouhá trasa s osmi stanovišti, na kterých jim byla představena tradiční řemesla regionu. Slunečné počasí přilákalo přes 400 návštěvníků.

Žďárští skauti představili veřejnosti tradiční řemesla

Organizátoři přiblížili náplň práce stavitelů, sedláků, stráží, zahradníků, košíkářů, rybářů a pekařů. Maminky si vyzkoušely pletení košíků z papírových proutků, tatínci si přišli na své při střelbě z luku a dítka s velkou chutí spořádala vlastnoručně ozdobené sušenky. Po úspěšném projití celé trasy dostali malí i velcí sladkou odměnu na závěrečném stanovišti.