Skauting je příležitost pro nové zážitky v každém věku:

• Skautská máminka píše

15. 1. 2018 - Skautská maminka a novinářka Ivana Zábranská a popsala zkušenosti se skautováním svých dětí – vyšly v magazínu Mf Dnes Rodina a díky svolení autorky si můžete teď text přečíst i zde.

pokračování

• Prahou plnou strašidel: skautský šifrovací závod pro všechny, kdo se nebojí

10. 1. 2018 - V ulicích staré Prahy bude v sobotu 13. ledna možné potkat velmi neobvyklé a často dost děsivé kolemjdoucí. Proběhne tu totiž další ročník šifrovacího závodu Prahou plnou strašidel.

pokračování

• Prezident země je vzorem pro mladé lidi

8. 1. 2018 - Vzkaz náčelníků a starosty k prezidentské volbě. Jsou před námi prezidentské volby. Česko žije debatami o tom, který kandidát je nejlepší volbou, i jednotliví skauti a skautky (a nejen ti s volebním právem) mají své favority. Skautská organizace stojí zcela mimo politický boj. Bylo to tak vždy a je tomu tak i dnes.

• Skautky a skauti přivezou i letos plamínek Betlémského světla

13. 12. 2017 - V sobotu 16. prosince 2017 si vánoční plamínek přeberou ve Vídni skautské delegace z celé Evropy, o den později, v neděli 17. prosince, se pak „rozjede“ vlaky po Česku. Během cesty se o něj starají skauti a skautky, díky kterým se dostane do všech regionů země.

pokračování

• Linda - Rosnička: Dobrovolnictví dává člověku hlavně dobrý pocit.

4. 12. 2017 - Plzeňská skautská vedoucí Linda Vlčková – Rosnička je čerstvou držitelkou zlatého certifikátu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, který na začátku listopadu převzala z rukou prince Edwarda. Jako výzvu v oblasti dobrovolnictví si v rámci ceny zvolila skauting. A vy si můžete přečíst rozhovor, který jsme s Lindou vedli právě na toto téma.

Najděte si nejbližší oddíl

Jsme v každém větším městě – skautská klubovna je možná hned za rohem vašeho domu. Najděte ji na interaktivní mapě, pošlete formulář nebo volejte 234 621 284. Obratem získáte kontakt na nejbližší oddíl.

hledat oddíl

Informace pro rodiče

Chcete dát své dítě do oddílu? Určitě máte v hlavě řadu otázek, na které byste chtěli najít odpovědi. Kolik to stojí? Jaké vybavení? Jsou skauti pojištění?  Není snad rychlejší cesta, jak najít odpovědi na tyto otázky, než kliknout sem!

Informace pro rodiče

Říkají o nás

„Forma skautingu je jenom hra. Způsob, jak se dostat k těm důležitým věcem, které skauting obsahuje. Dostat se k sounáležitosti, k pokoře a k tomu myslet na bližního stejně, jako na sebe samého. Takhle jsem skauting cítila...“

známé osobnosti o skautu