Doplňující informace pro rodiče

V této sekci naleznete stručně shrnuté základní informace, které vám mohou přijít vhod.

• Přihlášení dítěte

Zde se dozvíte, jak vlastně začít s hledáním vhodného oddílu, jak zjistit, že je pro vás konkretní oddíl ten pravý a jak se s ním dostat do kontaktu. Po spokojené zkušenosti vám potom už nic nebráni v tom, abyste své dítě do vámi vybraného oddílu přihlásili.

• Skautské benefity

Pro členy našeho hnutí, včetně rodinných příslušníků, máme řadu výhod, které mohou být motivační odměnou za vaši věrnost a práci. Jako členové skautského společenství totiž můžete čerpat mnoho benefitů z různých oblastí. Stačí si vybrat.

• Cena a vybavení

Přirozeně vás velmi často zajímá, jaké náklady jsou spojeny se skautskou činností a jak je potřeba své dítě pro skauting vybavit. I když se finanční náročnost liší oddíl od oddílu, velká část obecných požadavků je víceméně obdobná, a tak si můžete vytvořit předběžnou představu o míře nutných investic do skautování.

• Program

Co skauting nabízí, jaká je náplň oddílové činnosti a kdo se vlastně bude starat o vaše děti? Objevte rozmanitost skautského programu. Zjistěte, jak vypadá běžný harmonogram oddílových aktivit.

• Pojištění a zodpovědnost

Jsme si vědomi toho, že máte o své děti starost. Vězte ale, že bezpečnost je pro nás hlavní prioritou. Naši vedouci jsou systematicky vzděláváni tak, aby dokázali co možná nejúčinněji předcházet všem rizikům. Děti jsou navíc na všech akcích Junáka úrazově pojištěny.

Najdi nejbližší oddíl!