Kniha Skautské století je znovu k dostání!

Kmotr knihy Skautské století, spisovatel Jiří Stránský
Kmotr knihy Skautské století, spisovatel Jiří Stránský
11. 4. 2012

Aktualizováno: Po vydání knihy Skautské století nám lační čtenáři málem utrhli ruce. Bylo to neuvěřitelné, ale čtrnáct dní po vydání jsme museli začít připravovat dotisk. Kniha je nyní opět dostupná, ale zájem je pořád velký. Vypadá to, že u jednoho dotisku nezůstaneme.

Chcete-li někomu udělat radost, pravděpodobně nic nezkazíte, pokud sáhnete po knížce. Skauti si ke svým stým narozeninám jednu darovali. A ne ledajakou. Více než rok na ní pracovala řada lidí a výsledek stojí za to. 256 celobarevných stran formátu A4, více než 800 fotografií a obrazových dokumentů, historická fakta, ale především životní příběhy, zajímavosti a jistě i řada překvapení. 

Kniha je jedním z projektů realizovaných při příležitosti oslav sta let českého skautingu a pro skauty je to významný počin. Ještě nikdy nevyšla publikace, která by mapovala fenomén jménem skauting tak důkladně a přitom zajímavě a poutavě. Již během prvních několika dní prodeje se rozebralo pěkných pár set výtisků.

Zde si můžete prohlédnout, jak kniha vypadá.

Rozhodně ale nelze říct, že jde o knížku jen pro skauty. Naopak! Od konce února je kniha k dostání ve většině knihkupectví za 500 Kč, nebo ve skautském e-shopu za 350 Kč. 

 www.obchod.skaut.cz/kniha-stoleti

Velikonoční skautské kuřátko pro Pomozte dětem!

01. 04. 2012 - Ve dvaačtyřiceti českých a moravských městech můžete za příspěvek do sbírkových kasiček dostat od skautů různé ručně vyrobené velikonoční dárky - žluté kuřátko na špejli pro ...

pokračování

Trochu lepší svět: století skautingu. Výstava je zahájena!

20. 03. 2012 - V úterý před 17. hodinou bylo ve foyer Muzea hlavního města Prahy hodně husto. Na slavnostní vernisáž totiž dorazily více než dvě stovky pozvaných hostů. Dorazila řada skautů i ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish