Pátrejte s Rychlými šípy!

5. 4. 2024 Vše

Oblíbený komiks Rychlé šípy oslavuje 85. výročí od svého prvního vydání. Skautská nadace Jaroslava Foglara k tomuto jubileu připravila celoroční program s názvem Rok Rychlých šípů – 85 let.

Pátrejte s Rychlými šípy!

Hlavním tématem oslav je tajemství Rychlých šípů, které budou moci aktuálně odhalovat děti i dospělí po celé republice v rámci hry „Zde by mohly být Rychlé šípy“. Hra odstartovala přesně 1. dubna a potrvá celý měsíc. V různých městech se na místech tematicky spojených s komiksovými příběhy RŠ objeví plakáty s tajuplnými indiciemi. Úkolem hráčů je najít všechny plakáty a vyluštit z nich tajenku.

Dobrodružství s Rychlými šípy si můžete užít na 30 místech po celé České republice, jedno místo je dokonce na Slovensku. Na webu ke hře se můžete podívat, kde se hra koná ve vašem okolí, kolik plakátů je potřeba najít a kde je hledat. Po nalezení plakátu si opíšete písmeno či písmena a na webu pak všechny části tajenky zadáte. Tím se zapojíte do slosování o ceny s rychološípáckou tematikou, které do soutěže věnovala Skautská nadace Jaroslava Foglara.
Do přípravy hry se zapojili skautské i neskautské oddíly, městské úřady, knihovny, školy, rodiny i jednotlivci. Skautská nadace Jaroslava Foglara jim za to srdečně děkuje a věří, že si hru užijí všechny generace fanoušků Rychlých šípů.