Výsledek sbírky Světlo a teplo pro Ukrajinu? Přes 20 tisíc svíček v plechovce!

3. 4. 2024 Vše

Ke konci března jsme uzavřeli naši sbírku Světlo a teplo pro Ukrajinu a všechny vyrobené svíčky předali partnerským organizacím, které zajistí jejich přepravu.

Výsledek sbírky Světlo a teplo pro Ukrajinu? Přes 20 tisíc svíček v plechovce!

Během tří měsíců zvládli dobrovolníci ve skautské akci Světlo a teplo pro Ukrajinu vyrobit přes 20 000 svíček v plechovce, které slouží lidem na frontě i v jejím okolí k topení, vaření nebo ohřívání jídla. Zapojilo se více než 80 skautských oddílů po celém Česku! Některé vyráběly svíčky v rámci svého programu, jiné zorganizovaly dílny i pro veřejnost. Jsme nadšení z tak silné odezvy a vděční za příležitost smysluplně pomáhat tak, jak je v našich silách.

V Praze fungovala třikrát týdně veřejná dílna na výrobu svíček, kam chodily desítky českých i ukrajinských dobrovolníků, mnozí z nich pravidelně. Splnil se tak i náš další cíl: vytvořit místo, kde se rodí přátelství a kde mají lidé z Česka i Ukrajiny možnost poznávat se a naslouchat životním příběhům druhých.

Díky našim parťákům – Paměť národa, Koridor UA a CESTA naděje života z.s. a dalším se svíčky v plechovce dostaly nebo dostanou tam, kde jsou třeba. Na frontu i do oblastí poblíž frontové linie, kde žijí lidé v jen těžko představitelných podmínkách. Ruské útoky na ukrajinskou infrastrukturu navíc stále pokračují, a tak se dá čekat, že podobná pomoc bude stále třeba.

Děkujeme všem zapojeným oddílům a dobrovolníkům i partnerským organizacím. Za podporu Světlu a teplu děkujeme také společnostem Alza, mamacoffee, Lidl, nadaci Benetheo a Městské části Praha 7. A ze srdce děkujeme také všem laskavým dárcům a dárkyním, kteří nám pomohli pokrýt náklady na provoz dílny a skladu a dopravu na Ukrajinu.