Přidejte se ke skautu

Když se přidá ke skautům, získá vaše dítě především partu kamarádů na celý život. Spolu s ostatními členy oddílu zažije nevšední dobrodružství. Získá mnoho užitečných dovedností a stane se samostatnějším. Skauting tak připravuje člověka na zvládání složitých a nečekaných životních situací. Být členem oddílu znamená tvořit s přáteli lepší svět!

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

Mapa obsahuje přibližně 2/3 objektů, jestliže jste žádný nenašli, kontaktujte nás.

Nenašli jste? Nevadí! Najdeme oddíl za vás!

Vedle ostatních volnočasových aktivit pro děti zaujímá skautování zvláštní místo. Skaut není pouze o pohybu a pobytu v přírodě. Není totiž ani pouhým zájmovým kroužkem pro děti. Skauting je především celosvětové hnutí, které se snaží o výchovu dětí a mladých lidí o rozvoj a seberozvoj jejich schopností, dovedností. Ač je pro děti zábavou, jeho poselství a cíle jdou mnohem více do hloubky.

Proto kromě každo týdenních schůzek jsou důležité víkendové výpravy v podobě výletů pro děti či následné vyvrcholení celého skautského roku během letního tábora. Na nich totiž dochází k stmelování dětského kolektivu a vytváří se fungující party přátel, velmi intenzivně se rozvíjí všechny dovednosti a dítě se stává samostatnějším a sebevědomějším. Skautování je nejen zábavou pro děti, ale vysoce propracovaným systémem, jak dítě či mladého člověka připravit na život.