Trochu lepší svět - století skautingu

Ještě nikdy, co se alespoň pamatují, se čeští skauti nepokusili ukázat veřejnosti to, co je skautské, výstavou. Jistě, existuje spousta výstav zaměřených a věnovaných mnoha různým tématům, která se skautingu velmi dotýkají – výstavy věnované skautské historii, skautským fotografiím, skautským předmětům, skautským spisovatelům…. a mnoha dalším. Ale co to vlastně je to skautské? Kdo je to skaut?

Výstava v Muzeu hlavního města Prahy představuje český skauting v celé jeho šíři, jaký dnes je, jak žijí jeho současní členové. Nabízí pohled do budoucna, ale i průzory do své historie, historie dramatických období zákazů i každodenního života skautů. K vidění, slyšení a také k osahání nabízí spoustu zajímavých exponátů. Především ale nabízí možnost stát se na chvíli skautem. Na jeden okamžik, jeden den, a….kdo ví?

• Kdy: 21. března – 24. června 2012
  • Kde: Muzeum hl. m. Prahy, Na Poříčí 52/1554, 180 00 Praha
  • Každý den kromě pondělí od 9 do 18 hodin.

Olajkujte výstavu na Facebooku a neuniknou vám žádné informace ani doprovodné akce.

Chystáte-li se navštívit výstavu s dětmi, vytiskněte jim průvodní list.

Výstavu bychom nebyli schopni uspořádat bez pomoci našich partnerů, kterým moc děkujeme za pomoc.

• Doprovodné programy

Akce probíhající o víkendech v průběhu celé výstavy

Květen

15.5. 17:30 Současný pohled na skauting: Trochu lepší svět (2011)(nový film Veroniky Liškové)

19.5. 10:00 – 12:00 Vytvoř si svůj příběh (Dílna pro rodiče s dětmi, tvorba komiksového leporela)

20.5. Den muzeí. Tajemství Stínadel odhaleno! (výstava terénního výzkumu studentů DAMU v Ústí nad Labem, v 16:30 přednes výsledků výzkumu naživo)

29.5. Miloš Seifert, pedagog a spisovatel (přednáška k jeho kulatému jubileu)

ČERVEN

1.6. od 12:00 Den dětí – Tvůj den ve skautu.(hry a soutěže)

5.6. 17:30 O nás bez nás: obraz skauta ve filmu (filmová koláž)

(Z technických důvodů ZRUŠENO)

9.6. 22:00 – 24:00 Muzejní noc. Skautské století v obrazech (velkoplošné promítání na budovu muzea – multimediální koláž ze skautské činnosti před sto lety a dnes.)

12.6. 16:30 Memoriál F. A. Elstnera (soutěž v uzlování a trikovém lasování – pro všechny bez rozdílu věku)

16.6. 10:00 – 12:00 Vytvoř si svůj příběh (Dílna pro rodiče s dětmi, tvorba komiksového leporela)

19.6. 17:30 Povídání o mém dědečkovi (setkání s vnučkou zakladatele českého skautingu – Stáňou Svojsíkovou)

Vstupné na podvečerní doprovodné programy k výstavě 30 Kč (s možností navštívit před programem výstavu).

Při zakoupení vstupenky do muzea, lze po jejím předložení navštívit jeden podvečerní program zdarma.

Sledujte, prosím, web, informace o jednotlivých akcích budou nadále aklualizovány a upřesňovány. (Nebo olajkujte stránku výstavy na Facebooku a nic vám neuteče)

Bez objednání:

Dílny pro rodiče s dětmi(4 – 12 let)

Vytvoř si svůj příběh (tvorba komiksového leporela)

V sobotu 10:00 – 12:00

Termíny: 31.3., 21.4., 19.5., 16.6.

Na objednání:

Dramatickovýchovná dílna pro organizované skupiny dětí (skautské oddíly)

Stopařův průvodce po skautských stezkách

Skupiny 15 – 20 dětí, 10 – 15 let'
    V sobotu odpoledne od 14:00 (délka trvání 3 hodiny)
    Termíny: 31.3., 14.4., 21.4., 19.5., 16.6.
    Nutno předem objednat (doprovodneprogramy@skaut.cz)
    Cena: 30kč/dítě + doprovod zdarma

Doprovodný program pro školy
    V dopoledních hodinách dle domluvy, program trvá 90 minut.
    Nutno předem objednat (doprovodneprogramy@skaut.cz)
    Cena: 30kč/dítě + doprovod zdarma

Najdi nejbližší oddíl!