Aktualizace ke Světovému skautskému jamboree v Jižní Koreji: evakuace tábořiště

7. 8. 2023 Vše

Tábořiště Světového skautského jamboree bude z rozhodnutí korejské vlády evakuováno, oblast má za několik dnů zasáhnout tajfun. Česká výprava je na evakuaci dobře připravena a zvládne ji bez potíží.

Aktualizace ke Světovému skautskému jamboree v Jižní Koreji: evakuace tábořiště

V noci ze středy na čtvrtek oblast Jamboree podle předpovědí zasáhne tajfun Khanun. Korejská vláda dnes rozhodla o organizované evakuaci celého Jamboree. V pondělí ještě probíhá standardní program na tábořišti. Účastníci budou evakuováni v úterý, po oddílech, společně se svými vedoucími.
(všechny údaje se týkají korejského času)

Účastníci Jamboree budou evakuováni do náhradního ubytování v Soulu a jeho okolí. Jamboree tímto nekončí, v proveditelné míře bude pokračovat, na jiných místech a jinými cestami. Mimo jiné závěrečný ceremoniál Jamboree proběhne podle původního plánu 11. srpna, v hale v Soulu.

Česká výprava je na evakuaci dobře připravena, s touto eventualitou počítala a na krizových scénářích pracovala již několik dní. Vedení výpravy je v neustálém kontaktu se skautským ústředím v Česku i s velvyslanectvím Soulu. Očekáváme klidný odjezd a v Soulu pokračování našich dobrodružství, i když v pozměněné formě. Odlety domů jsou plánované podle původních dat a nic se nemění ani na cestování, které mají skauti naplánované na dny po skončení Jamboree.

Kontakt:
Barbora Trojak, skautskou mluvčí
barbora.trojak@skaut.cz
731 403 647.

Na Jamboree je minimum evropských novinářů, reportéra na místě ale má Český rozhlas a Jakub Lucký je k dispozici i jiným médiím. Tel. 702 259 730, WhatsApp 724 919 505.

Fotografie a video pro vaše využití:
Ke stažení v této složce.
Autor fotek: Petr Kalousek
Autori videí: Lukáš Krbec