Najít kamarády
zažít dobrodružství

Bitva o Cintru. Akce a dobrodružství ve 3D

20. 9. 2011 Vše

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“Takové okamžiky nejsou v Bitvě o Cintru ničím zvláštním. Jedná se totiž o dvoudenní hru pro dětské oddíly, ve které proti sobě stojí několik znepřátelených armád.

Bitva o Cintru. Akce a dobrodružství ve 3D

„Poslední členové karavany prošli kolem nás. Velitel zavelel k útoku. Jako černá vlna jsme se vyvalili z lesa na cestu. Zazněl bojovný řev. Překvapená skupinka se sotva zmohla na chabou obranu.“

Takové okamžiky nejsou v Bitvě o Cintru ničím zvláštním. Jedná se totiž o dvoudenní hru pro dětské oddíly, ve které proti sobě stojí několik znepřátelených armád. A protože se jedná o takzvanou „dřevárnu“, bojuje se dřevěnými meči obalenými molitanem.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru a její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamýšlí se i nad charakterovými vlastnostmi, jako je statečnost. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život.

Třináctý ročník bitvy o Cintru se uskuteční už tento 27.–30. září, v okolí skautské základny Šiškovice. Více informací najdete na stránkách www.cintra.cz.

foto: Jan Hrnčíř