Najít kamarády
zažít dobrodružství

Intercamp 2015 – skautky a skauti z 20 zemí na jednom místě!

21. 5. 2015 Vše

V pátek 22. května odjíždí výprava 523 českých skautů a skautek do Polska, aby se zúčastnili mezinárodní akce jménem Intercamp. Přes 2500 účastníků z dvaceti zemí prožije prodloužený víkend plný zábavy, her a seznamování se s novými přáteli.

Intercamp 2015 – skautky a skauti z 20 zemí na jednom místě!

V pátek 22. května odjíždí výprava 523 českých skautů a skautek do Polska, aby se zúčastnili mezinárodní akce jménem Intercamp. Přes 2500 účastníků z dvaceti zemí prožije prodloužený víkend plný zábavy, her a seznamování se s novými přáteli.

Letošní ročník Intercampu se koná od pátku 22. května do pondělí 25. května ve velmi atraktivním prostředí bastionové tvrze v polském historickém městě Nysa nedaleko Otmuchovského a Nyského jezera. Česká výprava je jednou z největších v historii Junáka – českého skauta, zastoupeni jsou skauti z jedenácti českých krajů. 

Podívejte se na video z 1. dne Intercampu >>>
Zpráva k Intercampu 2015 na facebook.com/skaut >>>

Moto celého víkendu je „Such an honour!“ a všichni účastníci se tak přenesou do napoleonských dob. Kromě velkolepé hry v ulicích Nysy je čeká i spousta dalších aktivit – od pletení košíků či tvorby svíček přes nabíjení děla až po přednášky o celosvětové zodpovědnosti nebo fair-trade. Během celého víkendu mají kluci a holky možnost zapojit se do geocachingové hry přímo v pevnosti, během níž budou hledat poklady, které po sobě zanechal Napoleon. Každý večer čeká účastníky živý koncert a řada dalších ceremoniálů. Každý den je zkrátka nabitý dobrodružstvím.  Během mezinárodní večeře budou mít všichni za úkol uvařit na vlastním ohništi jídlo, které následně nabídnou ostatním skupinám k ochutnání. Ale příležitostí k aktivnímu využití cizího jazyka bude určitě mnohem více, třeba i během společného slavnostního ohně.    

Fotografie z 1. dne Intercampu >>>
Fotografie z 2. dne Intercampu >>>