Najít kamarády
zažít dobrodružství

Na skautský Obrok přijede padesát hostů, mezi nimi i filantrop Karel Janeček, youtuberka Gabrielle Hecl a bavič Kazma

9. 6. 2017 Vše

Skauti a skautky účastnící se celorepublikového setkání Obrok, které právě probíhá v Trutnově, čeká jeden z nejzajímavějších programů. V sobotu 10. 6. jim přijede přednášet bez mála padesátka skautských i neskautských osobností.

Skauti a skautky účastnící se celorepublikového setkání Obrok, které právě probíhá v Trutnově, čeká jeden z nejzajímavějších programů. V sobotu 10. 6. jim přijede přednášet bez mála padesátka skautských i neskautských osobností. Debatovat se skauty budou o svých oborech či životních příbězích. Nebude mezi nimi chybět mladý politik Dominik Feri, youtuberka Gabrielle Hecl, filmař Janek Rubeš nebo „skautka z fotky, jenž obletěla svět”, Lucie Myslíková.

Hosté přijedou na takzvaný Variabilní program, při kterém mají účastníci Obroku možnost dopředu si vybrat, co je zajímá. Společně s dobrovolnou prací patří tento program k tomu nejzajímavějšímu, co účastníky Obroku čeká. „Na Variabilní program každého Obroku jsou zvány zajímavé a inspirativní osobnosti. Jsme rádi, že všechny z nich přijedou, aby svoje zkušenosti či zážitky předaly čtrnácti stům skautům, kteří se Obroku účastní. A to bez nároku na honorář,“ dodala manažerka akce Kamila Buráňová.

Skauty čeká také série přednášek, workshopů, diskusí, seminářů, ale i netradiční sporty jako je parkour či goalball.

Nejzajímavější hosté, kteří skautům přijedou přednášet:

●       “Skautka, jejíž fotka z neonacistické demonstrace obletěla svět” Lucie Myslíková,

●       britský policista romské národnosti a držitel Řádu britského impéria Petr Torák,

●       slammer Václav Šindelář,

●       matematik a zakladatel projektu Prezident 21 Karel Janeček,

●       kavárník Ondřej Kobza,

●       technologický novinář Hospodářských novin Otakar Schön,

●       odborník na Tibet Luboš Bělka,

●       bavič a autor One Man Show Kazma Kazmitch (Kamil Bartošek),

●       filmař, autor pořadů Praha vs. prachy či Honest Guide Janek Rubeš,

●       mladý politik a radní Teplic Dominik Feri,

●       europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil,

●       bubeník a příznivec zdravého životního stylu Lukáš Vincour,

●       mladý prostějovský aktivista Jakub Čech,

●       gay pár, který vychovává dvě krásné dcery, David a Michal Vaníčkovi,

●       expertka na právo v oblasti zahalování muslimský žen Kamila Abbassi

●       a mnozí další.

Od roku 2000 se uskutečnilo již osm ročníků skautského festivalu Obrok, a to pokaždé v jiné části České republiky, poslední ročník se uskutečnil v roce 2015 ve sportovním areálu Vesec v Liberci. Do Královehradeckého kraje míří Obrok už potřetí. O akci informuje i modře natřený slon u silnice na Dvůr Králové. 

Více o Obroku 2017 nawww.obrok17.czwww.fb.com/skautskyobrok
Fotografie z Obroku 2017: www.bit.ly/Obrok2017 (Flickr)
Fotografie z Obroku 2015: www.bit.ly/Obrok2015 (Flickr) 

KONTAKT:
Anna Bělková, manažerka komunikace Obroku 2017
tel: 737 520 598, e-mail: anna.belkova@skaut.cz