Napříč Prahou – přes tři jezy! Přihlaste se do závodu a projeďte Prahou na lodi!

2. 9. 2013 Vše

Již téměř 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy – pro závod „Napříč Prahou – přes tři jezy“. V sobotu 28. 9. 2013 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kanoí či kajaků skautů a skautek i veřejnosti. Přihlásit se, a využít tak výjimečnou příležitost sjet jinak zavřené pražské jezy, může každý. Kategorie volné splutí je zcela otevřena veřejnosti.

foto: Václav Štěpán

Trasa závodu dlouhá 6,5 kilometrů vede historickým jádrem hlavního města. Posádky startují na Císařské louce s cílem dojet na Štvanici. Na účastníky ovšem nečeká klidná plavba pražským historickým centrem – na trati se překonávají vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích.

„Plavba na lodi, a navíc historickým centrem tak krásného města jako je Praha, slibuje nevšední zážitky. Navíc když musíte cestou zdolat před zraky diváků tři nesnadné jezy. Dospělí i děti si tak při závodě mohou zkusit, jak je důležité táhnout za jeden provaz, spolupracovat – podobně jako je tomu ve skautských oddílech,“ přiblížil závod jeho hlavní organizátor Jan Fischer.

Kategorie volné splutí je zcela otevřena veřejnosti, je pouze potřeba dodržet základní bezpečností pravidla jako nošení záchranných vest. Mohou se tedy zúčastnit nejen skautky a skauti a všichni vodáci, ale i rodiny s dětmi, které si chtějí zkusit sjet netradiční vodácký úsek zajímavým způsobem – na lodi, kterou lze půjčit přímo na místě, nebo na vlastním plavidle.

Přihlásit se je možné ZDE nebo přímo na místě. Další informace, jako jsou pravidla závodu či kompletní rozpis jednotlivých kategorií, najdete ZDE.