Národní skautské jamboree se vrací po 15 letech

24. 10. 2022 Vše

Skauti a skautky z celé republiky se po patnácti letech opět setkají na celostátním setkání nazvaném Národní skautské jamboree. Bude se konat ve dnech 3. až 8. května 2023 v Hradci Králové.

Národní skautské jamboree se vrací po 15 letech

Národní skautské jamboree je akcí primárně určenou pro všechny skauty a skautky ve věku od 10 do 16 let. Budou se jej ale moci zúčastnit i starší členové, kteří budou doprovázet účastníky nebo dobrovolníci, kteří se budou podílet na organizaci akce. Organizační tým Národního jamboree umožňuje účast v servistýmu (dobrovolnickém přípravném týmu) i rodičům s dětmi do 9 let, a proto je možné na akci potkat skauty jakéhokoliv věku. Jamboree proběhne v areálu Park 360 na letišti v Hradci Králové, kam se sjede několik tisíc skautů a skautek z celé země.

Základní myšlenkou jamboree je založit tradici, která podpoří družiny, ale i jednotlivce. Tradici, která povede nejen k posílení družinového ducha, ale i k poznání nových přátel, načerpání svěží inspirace a získání chutě rozvíjet se nejen na skautské cestě.

Národní jamboree se naposledy uskutečnilo v roce 2008, je to tedy už téměř 15 let, kdy se naposledy setkali skauti a skautky z celé České republiky. Bez nadsázky jej tedy označujeme označujeme za akci roku 2023, u které by žádný skaut ani skautka neměli chybět.

Národní skautské jamboree nabídne účastníkům možnost poznat, jak velké skautské hnutí je u nás v Česku a nabídne atmosféru, kterou oddíly ani střediska nemají. Národní skautské jamboree není koncert, party ani festival – cílem akce je účastníky vzdělat a rozvíjet, ale zábavnou formou. Čas strávený na akci bude pro účastníky přínosný a smyslupný, otevře nové obzory, pomůže nalézt nová přátelství, namotivuje do skautingu a podpoří jejich samostatnost.

„Hodně se na Národní skautské jamboree těšíme. Pro roverský věk máme pravidelně Obrok, pro skautský věk ale velká akce opravdu dlouho nebyla. A navíc je po pandemické izolaci setkávání možná ještě větší radost než dřív,“ napsali o Národním skautském jamboree ve svém vzkazu dospělým členům Junáka – českého skauta aktivním ve vedení oddílů náčelník Junáka – českého skauta Ondřej Vokál – Vokin a náčelní Vendula Bušková – Véňa.

Jak se přihlásit

Na akci se mohou hlásit družiny skautů a skautek ve věku 10 až 16 let (jejich registrace začne 1. listopadu – do 4. prosince je zároveň možné přihlašovat se za nejnižší cenu) i dobrovolníci na různých pozicích v servistýmu akce (burza dobrovolnický pozic, do kterých se můžete na akci zapojit, je k dispozici zde).

Podrobnější informace o akci najdete na webové stránce nsj2023.cz.